Шевчук Юрій Юліанович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шевчук Юрій Юліанович
Зображення
Юрій Шевчук у Києві, 14 серпня 2007
Основна інформація
Дата народження 16 травня 1957(1957-05-16) (61 рік)
Місце народження Ягодне, Магаданська область, РРФСР
Країна Росія Росія
Національність Українець
Професія композитор, поет, співак
Співацький голос баритон
Жанр конкретна музика, рок-музика
Колективи ДДТ
Нагороди
ddt.ru
Файли у Вікісховищі?

Ю́рій Юліа́нович Шевчу́к (нар. 16 травня 1957, Ягодне, Магаданська область, Російська РФСР) — російський поет, композитор, співак, художник, лідер гурту «ДДТ».

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в родині ветерана Другої Світової війни Юліана Сосфеновича Шевчука (1924—2013), уродженця села Лабунь (нині — Новолабунь), Хмельницького району.

Дід Юрія, реєстровий козак і військовий офіцер Російської імперії Сосфен Іванович Шевчук (1897—1937), теж уродженець і житель села Лабунь, був репресований і засланий у Красноярський край, де згодом розстріляний. Так сім'я музиканта опинилась на півночі. По матері п. Юрій має татарське коріння, його дід і прадід були муллами, тобто священнослужителями ісламу. Сам п. Юрій вважає себе православним християнином.

1964 року його сім'я переїжджає до Нальчика, а 1970-го — в Уфу. Закінчивши школу 1975 року, Юрій вступає на художньо-графічний факультет Уфимського педагогічного інституту.

В 1980-му створює гурт «ДДТ». Часто їздить місцями бойових дій: Чечня, Таджикистан (1996), Косово (1999, 2000), Афганістан (2002). Крім того, «ДДТ» бере участь у благодійних акціях та концертах.

Юрій Шевчук зіграв головну роль у фільмі Сергія Сельянова «Духів день» (1992) і в картині І. Мозжухіна «Вовочка».

Громадянська позиція[ред. | ред. код]

У березні 2014 року, після російської інтервенції в Україну, разом з рядом інших відомих діячів науки і культури Росії висловив свою незгоду з політикою російської влади в Криму. Свою позицію вони виклали у відкритому листі «Не прогинатися. Не піддаватися брехні»[1].

Нагороди[ред. | ред. код]

Цікаві факти[ред. | ред. код]

Український гурт Брати Карамазови отримав свою назву з легкої руки Юрія Шевчука. "Тепер ви будете називатися «Брати Карамазови», — оголосив вердикт Шевчук після одного з концертів у Дніпрі.

Книга про ДДТ[ред. | ред. код]

  • В 2013 році в Росії вийшла найновіша книга про ДДТ «Інша історія ДДТ: розповіді шанувальників» («Другая история ДДТ: рассказы поклонников»). Як не дивно, автор цієї книги, Тарас Барабаш, українець, і більше того — львів'янин. В цій книзі зібрано історії фанатів і шанувальників гурту.

Примітки[ред. | ред. код]

Джерела[ред. | ред. код]