Шенен Блан

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Гроно Шенен Блан
Вино з винограду Шенен Блан

Шенен Блан (фр. Chenin blanc) — технічний сорт винограду, використовуваний для виготовлення білих вин.

Історія[ред. | ред. код]

Перші згадки про нього з'явилися в 9 столітті в долині Луари. У записах абатства Гленфіл (Glanfeuil), що датуються 845 роком, є згадка про нього. У середині XVII сторіччя потрапив до ПАР, де згодом став самим популярним білим сортом винограду, завдяки високій врожайності та здатності зберігати гарну кислотність навіть у спекотному кліматі[1].  

Географія[ред. | ред. код]

Належить до еколого-географічної групи західноєвропейських сортів винограду. Вирощують у Франції, ПАР, США (Каліфорнія), Чилі, Мексиці, Аргентині, Австралії та Новій Зеландії.

Основні характеристики[ред. | ред. код]

Сила росту лози середня. Лист середній, округлий, п'ятилопатевий, рідше трилопатевий. Нижня поверхня листа покрита опушенням. Гроно циліндроконічне або конічне. Ягоди середньої величини, округлі, мають золотисто-жовту шкірку, вкриті кутином. Врожайність цього сорту винограду сильно залежить від умов, він пізнього строку дозрівання. Сік винограду має високу кислотність. Врожайність 60 — 70 ц/га[2].

Застосування[ред. | ред. код]

Сорт є основою для створення широкого спектра вин: сухих, ігристих, десертних. Виробляють як моносортові так і купажні вина, часто у поєднанні з Шардоне[1].

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б [Шенен блан сорт винограда и вино из него(рос.). Архів оригіналу за 25 березня 2019. Процитовано 25 березня 2019.  Шенен блан сорт винограда и вино из него(рос.)]
  2. Шенен Блан. Архів оригіналу за 17 березня 2015. Процитовано 25 березня 2019.