Шеферд (тренер)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ф
Шеферд
Особові дані
Повне ім'я Шеферд
Народження
  Велика Британія
Професіональні клуби*
Роки Клуб Ігри (голи)
Тренерська діяльність**
Роки Команда Посада
1910–1911 Іспанія «Атлетик»

* Ігри та голи за професіональні клуби
враховуються лише в національному чемпіонаті.

** Тільки на посаді головного тренера.

Шеферд (англ. Mr. Shepherd) — англійський футболіст, по завершенні ігрової кар'єри — футбольний тренер.

Відомий, насамперед, як перший професійний тренер-легіонер баскської команди «Атлетик».

Біографія[ред. | ред. код]

Детальної біографії першого професійного тренера басків так і не вдалося розшукати футбольним дослідникам. Окрім невеличкої світлини з минулого століття[1] та кількох фактів зі споминів минулого футболістів ветеранів —так й нічого не віднайдено.

Ймовірно, що Шеферд також був футболістом, оскільки клуби Європи, беручи собі в тренери англійця, намагалися розізнати більше про футбол і навчитися цієї гри. Тож по всій Європі поширилася плеяда колишніх англійських футболістів, які навчаючи місцеві колективи — продовжували себе в футболі. Очевидно, що таким же й був містер Шеферд: колишній футболіст, що вирішив спробувати себе в наставництві. Зі споминів футболістів видається, що він очолював баскських футболістів з кінця 1910 року[2].

Хоча Шеферд провів з командою лише кілька місяців, та йому вдалося переконати футболістів у зміні тактичного малюнку гри. Він настояв на веденні агресивної й швидкої гри із елементами єдиноборств та жорсткості. Наступні тренери продовжили стратегію Шеферда, що вилилося у специфічний баскський футбол.

На час управління Шефердом, очільники іспанської федерації футболу заопікувалися появою нових футбольних облич країни — навмисне усуваючи англійських легіонерів-футболістів з їхніх змагань[3]. Опинившись під такими тисками та завищеними очікуваннями від самих басків, Шеферд розірвав контракт[4] й подався до батьківщини (де і губляться його сліди). За ним виїхали й решту ангомовних гравців.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]