Шешори (фестиваль)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

«Шешо́ри» — український міжнародний щорічний фестиваль етнічної музики та лендарту.

З 2003 по 2006 рік проводився у селі Шешори на Івано-Франківщині. У 2007 році фестиваль «Шешори» відбувався не в селі Шешори, а біля села Воробіївки (Немирівський район, Вінницька область). З 2009 по 2013 роки відбувався під назвою Арт-Поле.

У фестивалі брали участь колективи із багатьох країн, в тому числі з Австрії, Болгарії, Молдови, Польщі, Росії, Білорусі, Словаччини, Франції, Швеції, Чехії та України.

Засновник фестивалю — інформаційно-видавничий центр "Зелене досье", активісти якого почали здійснювати природоохоронну діяльність у 1993 р., у травні 1994 р. вони об‘єдналися, а у вересні зареєструвалися.

Концепцію фестивалю організатори пояснювали як спробу творчого й гармонійного співіснування людини зі світом, який її оточує, оскільки етнічна музика та ленд-арт є тими напрямками мистецтва, що побудовані саме на такому взаєморозумінні.

Місце проведення фестивалю — село Шешори — належить до тих українських земель, де етнічне перетворення українців на росіян не зайшло далеко, де різницю між своїм (українським) та чужим (зокрема російським) люди відчувають природно, не силкуючись. Музична складова фестивалю була головною. Проте форми й фактури фестивального природного середовища були сприятливі для втілення найрізноманітніших художніх задумів ленд-артівського напрямку.

Фотографії[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]