Шилінь (карст)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Карст Шилінь

Шилінь (石林) — своєрідне карствове утворення в китайській провінції Юньнань. Є частиною Південно-Китайського карста, що у 2007 році включено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Назва перекладається як «Кам'яний ліс».

Опис[ред. | ред. код]

Загальний розмір становить близько 350 км2. Шилінь являє собою природний комплекс складається з великої кількості вапнякових формацій, на території Шилінь-Їського автономного повіту провінції Юньнань. Розташований поруч з містечком Шилінь та на відстані у 90 км від міського округу Куньмін, є його головною визначною пам'яткою. Здалеку високі кам'яні скелі створюють ілюзію дерев, через що місцина отримала назву Кам'яний ліс.

Поділено на 7 мальовничих районів: Великі та Малі кам'яні ліси (інша назва ліс Лічжіцзін), ліс Найгу (утворено доломітним вапняком), печеру Чжіюнь, Довге озеро (або оезра Чан), Місячне озеро (або озеро Юе), водоспад Даді і печеру Ціфен.

Шилінь відрізняє виняткова різноманітність форм і колірних відтінків: широко представлені загострені утворення, що рідко зустрічаються в інших карстових місцевостях світу.

Історія[ред. | ред. код]

Вік Шилінь точно сказати не відомий, згідно з розрахунками і гіпотезам, він може становити приблизно близько 270 млн років.

За часів культурної революції завдано шкоди. Розвиток розпочався з кінця 1970-х років. У 1982 році Державна рада КНР надала Шилінь статус природних місць національного значення. У 1998 році на честь Шилінь переменовано Їський округ на Шилінь-Їський. У 2001 році надано статус Національного геологічного парку.

У 2007 році дві частини Шилінь — «скельний ліс» Найгу і «селище» Суогеї, були включені в список Світової спадщини як одна з частин карстових відкладень Південного Китаю.

Шилінь має найвищу категорію ААААА за Рейтингом туристичних визначних пам'яток.

Легенда[ред. | ред. код]

Згідно місцевим легендам, Шилін є місцем народження дівчини Ашиму з народу лоло. Після того як вона закохалася, їй було заборонено виходити заміж за свого обранця, так вона обернулася каменем у лісі, який і стоїть донині. Сьогодні тут щорічно 24-й день шостого місячного місяця народ лоло проводити факельний фестиваль, що супроводжується народними обрядами.

Джерела[ред. | ред. код]

Координати: 24°49′31″ пн. ш. 103°19′25″ сх. д. / 24.82528° пн. ш. 103.32361° сх. д. / 24.82528; 103.32361