Шимків Дмитро Анатолійович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Дмитро Анатолійович Шимків
Дмитро Шимків.jpg
Дмитро Шимків
Народився 28 вересня 1975(1975-09-28) (43 роки)
Львів, Українська РСР, СРСР
Громадянство Україна Україна
Місце проживання Київ
Діяльність Державний службовець, IT
Alma mater Національний університет «Львівська політехніка»
Заклад Microsoft
Посада Заступник Глави Адміністрації Президента України(до 31.8.2018)

Дмитро Анатолійович Ши́мків (нар. 28 вересня 1975, Львів, Українська РСР, СРСР) — український політик і топ-менеджер у сфері інформаційних технологій, заступник глави Адміністрації Президента України (до 31.8.2018), державний службовець третього рангу, екс-генеральний директор «Майкрософт Україна».

До 2014 — підприємець, інноватор та професіонал із 20-літнім досвідом роботи у сфері інформаційних технологій в Україні, Європі та США.

Освіта[ред. | ред. код]

1988—1992 — ЗОШ № 52 з поглибленим вивченням англійської мови та математики, Львів.

1992—1996 — Львівський державний університет «Львівська політехніка». Факультет «Радіотехніка», бакалавр з напрямку «радіотехніка».

1996—1997 — Львівський державний університет «Львівська політехніка». Факультет «Радіоелектронні пристрої‚ системи та комплекси», спеціаліст в галузі електроніки та телекомунікацій. (диплом з відзнакою, дисертацію захистив англійською мовою).[1]

Вересень 2011 — «ICT and Public Policy: The Next Wave», Школа управління імені Джона Ф. Кеннеді, США. Дмитро Шимків став єдиним генеральним директором, запрошеним для участі у спеціальній корпоративній програмі розробленої Гарвардом для «Майкрософт» щодо сучасних підходів у розвитку інноваційного державного управління.

Вільно володіє українською, російською‚ англійською.

Кар'єра[ред. | ред. код]

Під час навчання в університеті ініціював створення однієї з перших університетських комп'ютерних мереж в Україні — «PolyNet».

У 1998 переїхав до Копенгагена (Данія), де з вересня 1998 по травень 2000 працював на посаді Team Leader у данській корпорації «ALTA A/S».

Після повернення до України в 2000 заснував у Києві ТОВ «Альфа Тім» англ. «Alfa Team», яке через 2 роки продав данській корпорації «ALTA A/S». Після реорганізації «Альфа Тім» було перетворене в ДП «Альта Істерн Юроп» англ. «ALTA Eastern Europe», а Дмитро Шимків став її генеральним директором і очолив «R&D»-відділ «ALTA A/S», керуючи командою розробників в Данії, Україні і США.

З червня 2000 по березень 2007 Дмитро Шимків — генеральний директор київського ДП «Редпрері Істерн Юроп» англ. «RedPrairie Eastern Europe» (міжнародний розробник рішень в галузі продуктивності), США.

В «Майкрософт Україна»[ред. | ред. код]

Дмитро Шимків прийшов у Microsoft у березні 2007 році на посаду директора з продажів у корпоративному сегменті і відповідав за розбудову довгострокових стосунків з клієнтами і партнерами, а також за стратегічний розвиток корпоративного сегменту. Під його керівництвом робота з великими корпоративними замовниками вийшла на новий якісний рівень, а продажі виросли на 60% за рік.[2]

У травні 2009 Дмитро очолив представництво корпорації Microsoft в Україні, і за цей час успішно вивів компанію з кризи, забезпечивши зростання бізнесу в усіх продуктових групах та сегментах клієнтів, а також створивши нові можливості для бізнесу.[3]

Під керівництвом Дмитра «Майкрософт Україна» було неодноразово названо одним із найуспішніших підрозділів Microsoft у світі, в тому числі – найкращим підрозділом у світі в 2011 році.[4]

Починаючи з 2011 року Дмитро входив в десятку кращих топ-менеджерів України згідно зі щорічним рейтингом «ТОП 100», який публікувався фінансово-економічним виданням «Инвестгазета», та який у 2012 назвав Дмитра найкращим топ-менеджером України.[5][6]

В Адміністрації Президента України[ред. | ред. код]

9 липня 2014 року Президент України Петро Порошенко указом №589/2014 призначив Дмитра Шимківа заступником Глави Адміністрації Президента з питань координації реформ, інновацій та управлінням змінами в Адміністрації.[2][7]

В серпні 2014 Дмитру Шимківу присвоєний третій ранг державного службовця.[8]

Дмитро також є співголовою Виконавчого комітету реформ та Секретарем Національної ради реформ – консультативно-дорадчого органу при Президентові України. Основним завданням Виконавчого комітету реформ є підготовка пропозицій щодо стратегічного планування реформ, їх узгодженого впровадження та моніторинг реалізації реформ.[2]

Ще одним пріоритетним завданням для Шимківа є реформування Адміністрації Президента, реорганізація, інновації та впровадження електронного урядування.[2]

Серед його досягнень:[2]

 • підготовка президентської стратегії сталого розвитку «Україна 2020»,
 • організація Національної ради реформ
 • організація Проектного Офісу реформ,
 • започаткування національної моделі моніторингу реформ,
 • створення можливості для запуску мобільного зв'язку третього покоління (3G) через конкуренцію,
 • створення ініціатив «Цифрова Україна» та «Go Global»,
 • просування системи електронних державних закупівель «ProZorro»,
 • створення сервісу електронних петицій до Президента України,
 • запровадження різноманітних інновацій в Адміністрації Президента України.

31 серпня 2018 року звільнений з займаної посади за власним бажанням, з метою повернення у бізнес.[9]

Громадянська позиція і соціальна активність[ред. | ред. код]

У грудні 2013, гендиректор «Майкрософт Україна» Дмитро Шимків взяв відпустку за свій рахунок і пішов підтримувати Євромайдан[10][11]}}

Nuvola apps kaboodle.svg Зовнішні відеофайли
Nuvola apps kaboodle.svg Дмитро Шимків, гендиректор "Майкрософт Україна" на Майдані, 12.01.2013

За участю Дмитра Шимківа створена Інноваційна лабораторія ідей (англ. Innovation Lab), яка знайомить дітей та підлітків з інноваціями, які відіграють важливу роль в сучасному світі, відкриттям нових технологій, їх використанням для навчання та створення нових ідей. В інноваційній лабораторії представлені комп'ютерний клас з інноваційними програмами, високоякісна техніка, яка допомагає дітям і підліткам проводити цікаві експерименти, створювати художні роботи за допомогою нових технологій. Заняття проводяться разом з висококваліфікованими фахівцями[12].

На посту генерального директора «Майкрософт Україна», Дмитро Шимків домігся того, що «безпека дітей в Інтернеті» стала обов'язковим курсом у школах України.

З 2003 входить до Ради AIESEC в Україні.

У 2005-2007 — голова Комітету з інформаційних технологій Американської торговельної палати в Україні; експерт Робочої групи з іноземних інвестицій (Консультативна рада при Президентові України).

З 2010 входить до правління Благодійного фонду Богдана Гаврилишина та входить до правління Американської торговельної палати в Україні.

З 2011 член Організації молодих президентів (Young Presidents Organization — YPO).

З 2012 входить до Наглядової ради Львівського державного університету «Львівська політехніка» та в число благодійників Мистецького Арсеналу [13]

З 2014 член Фонду «АСПЕН Україна».

Відзнаки[ред. | ред. код]

2011, 2012, 2013: ТОП-10 найкращих керівників, щорічний рейтинг українських керівників ТОП-100[14].

2012: Найкращий топ-менеджер року, щорічний рейтинг українських керівників ТОП-100[15].

Родина[ред. | ред. код]

Одружений, виховує трьох дітей. Захоплюється спортом, історією та мистецтвом. Живе і працює в Києві.[16]

Примітки[ред. | ред. код]

 1. Дмитрий Шимків: «Я розумів, що, приймаючи людей на роботу, несу відповідальність перед ними та їх сім'ями». Факти. 
 2. а б в г д Заступник Глави Адміністрації Президента України. Офіційне інтернет-представництво Президента України. Процитовано 2017-03-09. 
 3. Дмитро Шимків, «Майкрософт Україна»: «Найбільшим піратом в Україні є держава». 
 4. Бизнес-завтрак з генеральним директором Майкрософт в Україні Дмитром Шимківим. 
 5. Майкрософт Україна змінює структуру, почавши з гендиректора. Ліга. 
 6. Рейтинг 100 найкращих топ-менеджерів України. Архів оригіналу за 1 травень 2010. Процитовано 10 січень 2012. 
 7. Порошенко представил экс-руководителя "Майкрософт-Украина" в качестве замглавы АП. 
 8. Про присвоєння рангу державного службовця, Указ Президента України від 23.08.2014 № 682/2014. 
 9. Петро Порошенко звільнив Дмитра Шимківа з посади заступника адміністрації президента /Zaxid.net, 31.8.2019/
 10. Глава Microsoft Україна взяв відпустку для участі в Евромайдане. 
 11. Гендиректор Microsoft Україна Дмитро Шимків: «На Майдані я роблю те ж, що і всі — чищу сніг, допомагаю будувати барикади, на ніч виходжу на чергування». 
 12. Инновационный освітній проект для дітей і підлітків АРСЕНАЛ ІДЕЙ. 
 13. Клуб друзів — Мистецький Арсенал. 
 14. Рейтинг 100 найкращих топ-менеджерів України. Архів оригіналу за 1 травень 2010. Процитовано 10 січень 2012. 
 15. Рейтинг ТОП-100: Найкращими менеджерами України стали керівники аграрної та IТ-компанії.  (рос.)
 16. Дмитро Шимків: «Я розумів, що, приймаючи людей на роботу, несу відповідальність перед ними та їх сім'ями» (російською). «Факти». 6 грудня 2013. 

Посилання[ред. | ред. код]

Інтерв'ю: