Широкоформатний друк

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Jump to navigation Jump to search

Широкоформатний друк[ред.ред. код]

Історія виникнення[ред.ред. код]

Виникнення широкоформатного друку стало можливим на початку 80-х років - в час розвитку комп'ютерної техніки. В той час з'являлися перші експериментальні зразки широкоформатних принтерів, які були далекі по своїм характеристикам до сучасних. Поступово набирав обертів розвиток широкоформатного друку на рулонних матеріалах. З розвитком ринкових відносин і загостренням конкуренції - підприємства почали перейматися питанням реклами, в тому числі і зовнішньою рекламою - основною ділянкою застосування широкоформатного друку.

Основні види широкоформатного друку[ред.ред. код]

Весь широкоформатний друк на рулонних матеріалах ділять на: широкоформатний друк водним чорнилом, пігментним чорнилом, широкоформатний друк сольвентним чорнилом, широкоформатний друк екосольвентним чорнилом.

Широкоформатний друк водними чорнилами[ред.ред. код]

Широкоформатні принтери, які використовують водні чорнила, мають термальні головки. Термальні головки забезпечують більш високу якість друку, але мають менший ресурс і непридатні для використання сольвентним чорнилом.

Недоліки широкоформатного друку водним чорнилом:

 • нестійкість до погодних умов
 • нестійкість до ультрафіолету
 • висока вартість матеріалів
 • висока вартість кінцевої продукції.

Основна сфера застосування - інтер'єрний друк високої якості.

Широкоформатний друк сольвентним чорнилом[ред.ред. код]

Широкоформатний друк сольвентним чорнилом - найбільший клас для зовнішньої реклами. У принтерах використовуються чорнила на основі розчинника - сольвента. Стандартний сольвентний принтер має ширину 1.6 м, 3.2 м, 5м. Якість друку залежить від якості самого обладнання, якості головок для друку, якості матеріалу і чорнила.

Як матеріали використовуються:

 • самоклейна вінілова плівка
 • плівка One Way Vision (перфоплівка)
 • банерне полотно
 • папір Back lite
 • папір Blue back
 • пластик Back lite
 • текстиль
 • полотно

Переваги широкоформатного друку сольвентним чорнилом:

 • можливість недорогого друку від одного примірника
 • висока стійкість до стирання
 • висока стійкість до погодних умов.

Недоліки широкоформатного друку сольвентним чорнилом:

 • великий об'єм краплі чорнила на матеріалі
 • неможливість використання в інтер'єрному оформленні.

Основна сфера застосування - зовнішня реклама: бігборди, сілітайти, конвексборди, оформлення вітрин, обклеювання транспорту тощо.

Широкоформатний друк екосольвентним чорнилом[ред.ред. код]

Широкоформатний друк екосольвентним чорнилом має меншу краплину, ніж сольвентне чорнило.

Переваги широкоформатного друку екосольвентним чорнилом:

 • застосування в інтер'єрній рекламі і внутрішньому оформленні

Недоліки широкоформатного друку екосольвентним чорнилом:

 • дорожнеча чорнила
 • мала стійкість до вигорання
 • менша насиченість кольорів.

Матеріали[ред.ред. код]

Папір BackLite[ред.ред. код]

Папір BackLite - спеціальний вологостійкий папір для просвітних змінних зображень. Найякіснішим вважається папір торгової марки Aconda, але на жаль завод збанкрутував та цей папір більше не випускається. Стандартна щільність - 150 г/м². Використовуються намотки шириною 1,27 м, 1,40 м та 1,60 м. Головною особливістю цього паперу є здатність до світлорозсіювання. Використовується, як правило, як недовговічний рекламний носій для щитів із внутрішнім підсвічуванням – сітілайти, лайтбокси.

Папір Blue Back[ред.ред. код]

Папір BlueBack - спеціальний вологостійкий папір з синьою зворотною стороною. Покриття синього кольору, нанесене на тильну сторону, дозволяє наклеювати носій на темні основи - без викривлення кольору і без просвічування нижнього зображення.

Найякіснішим вважається папір торгової марки Aconda. Стандартна щільність - 115 г/м².

Використовуються намотки шириною 1,26 м, 1,60 м. Папір не схильний до набухання від води та розривам внаслідок механічних впливів, високостійкий до коливання температури и вологості навколишнього середовища. Ці особливості дозволяють використовувати цей папір як всередині, так і зовні.

Найпопулярніший папір Blueback в щитовій рекламі – бігборди.

Банер[ред.ред. код]

Банер - пластичний ПВХ, армований поліестеровою ниткою.

Банерна тканина характеризується щільністю та методом виготовлення.

Щільність буває від 300 до 600 г/м².

За типом виготовлення банер може бути литим чи ламінованим. Ламінований банер, як правило, має меншу щільність та візуальні відрізняється від литого.

Банер BlockOut - банер з чорним внутрішнім прошарком для запобігання просвічування.

Абсолютна непрозорість дозволяє наносити зображення на дві сторони тканини. Саме це дозволяє забезпечувати матеріалу Blockout високу популярність при виготовленні розтяжок над дорогами, транспарантів, брандмауерів.

Стандартна щільність - 440 г/м².

Використовуються намотки шириною 1,37 м, 1,6 м, 2,06 м, 3,20 м.

Банер Flex - ідентичний литому банеру, але має спеціальний наповнювач та армування, які розсіюють світло.

Цей матеріал застосовується для друку плакатів на світлові короби, лайтбокси, світлові площини вітрин магазинів, маркетів.

Банерна сітка - перфорована банерна тканина.

Відрізняється розмірами перфорації, наявністю підложки та типом армування.

Характеризується високою розмірною стабільністю, стійкістю до УФ-випромінювання, хімічному впливу. Відноситься до важкозаймистих матеріалів.

Банерна сітка застосовується для розміщення у вітринах, а також на фасадах будинків.

Стандартна щільність - 270 г/м².

Самоклейна вінілова плівка[ред.ред. код]

Самоклейна вінілова плівка - один із найпопулярніших носіїв для широкоформатного друку.

Найпоширеніша в Україні самоклейна плівка торгової марки Oracal, тому що саме плівку цієї торговою марки першою почали завозити на територію України. Ця торгова марка настільки популярна, що в Україні стала загальною назвою будь-якої самоклейної плівки. Незважаючи на лідерство Oracal, використовуються плівки і інших торгових марок - Intercoat, MacTAC, Ritrama, Poli-Tape, LG та багато інших плівок китайського виробництва..

Використовуються намотки шириною 1,00 м, 1,05 м, 1,26 м, 1,37 м, 1,40 м, 1,60 м та 2,00 м у глянцевому чи матовому виконанні.

Для зовнішнього застосування використовують частіше глянцеву плівку, так як менше затримує бруд. В середині приміщень використовують матову плівку, так як зменшує появлення відблисків.

One Way Vision - перфорована самоклейна плівка, використовується для оклеювання прозорих поверхонь для збереження проникнення світла.

Стандартна ширина - 0,98 м, 1,07 м, 1,27 м, 1,37 м, 1,52 м.

Застосування плівки - оклеювання вікон муніципального транспорту, а також вікна магазинів та офісних приміщень.

Текстиль[ред.ред. код]

Текстиль знаходить все ширше застосування в зовнішній рекламі, особливо при виготовленні прапорів, художніх полотен, декорацій тощо.

Весь текстиль можна розділити на просвітний та непросвітний. Перший забезпечує наявність зображення на зворотній стороні, у інших ця особливість відсутня, але вони забезпечують більшу насиченість зображення.

Ці тканини зі спеціальним покриттям для різних видів друку комбінують в собі всі переваги - оригінальна текстура, м'якість, гнучкість, легкість та якість друку.

Полотно[ред.ред. код]

Полотно - щільний матеріал з фактурною поверхнею, яка імітує художнє полотно. Полотно може складатися із натуральної основи або штучної основи, покритої спеціальним шаром, який дозволяє здійснювати високоякісний широкоформатний друк.

Пластик Back lite[ред.ред. код]

Пластик Back lite - являє собою поліестер з нанесеним шаром для друку.

З розвитком рекламного ринку росте популярність послуг по нанесенню якісного зображення на тверді поверхні, які можна використовувати і в інтер'єрних цілях, і як рекламні конструкції.

Матеріал Back Lite має всі необхідні для виготовлення рекламних конструкцій особливості як міцність, гнучкість та мала вага.

Література[ред.ред. код]