Шкільний автобус

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Автобус А075 на шасі ЗІЛ-5301 «Бычок» в Криму.
Класичний американський шкільний автобус Blue Bird Conventional

Шкільний автобус — автобус, призначений для організованого перевезення дітей до навчальних закладів, а також до місць проведення екскурсій, різних навчальних і розважальних заходів.

Історія[ред. | ред. код]

Вози для централізованої доставки дітей до шкіл відомі з початку XIX століття. Вперше такі перевезення були організовані в квакерській школі на північному сході Лондона[1]. Найбільшого поширення шкільні омнібуси (так звані «kid hacks») отримали в США, насамперед у сільській місцевості.

З появою двигунів внутрішнього згоряння стали з'являтися і перші шкільні автобуси. Спочатку вони не сильно відрізнялися від своїх попередників: мали брезентовий верх і лавки вздовж бортів, вхід і вихід розташовувався ззаду. Але в міру розвитку техніки автобуси удосконалювалися, і до 30-х років XX століття набули близької до сьогоднішніх автобусів конструкції.

Тоді ж постала проблема стандартизації та уніфікації: розрізнені виробники будували автобуси, які сильно різнилися за якістю і ціною, а стандартизація допомогла значно поліпшити цю ситуацію. У розробці стандартів брали участь інженери таких компаній, як Blue Bird, Ford, Chevrolet і DuPont. Результати цих досліджень сформували сучасний впізнаваний вигляд американського шкільного автобуса, і вплинули на стандарти перевезень дітей у багатьох інших країнах.

У 2014 році в США почалося тестування шкільних автобусів з електричним двигуном. Найближчим часом буде проходити поступовий перехід автопарку навчальних закладів на електоробуси.

Галерея[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. "Stoke Newington Quaker Meeting — Early History. "<! — Тема додана ботом ->. Архів оригіналу за 1 липня 2007. Процитовано 25 липня 2015.

Посилання[ред. | ред. код]