Шляхами Великого Кобзаря

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
«Шляхами Великого Кобзаря»
Країна Україна
Мова українська
Видавництво Картографія
Видано 2013
Сторінок 88
ISBN 978-617-670-369-3

«Шляхами Великого Кобзаря» – ілюстрований науково-популярний атлас, що містить біографію Тараса Григоровича Шевченка та в хронологічному порядку висвітлює певний період життя Кобзаря. Хронологія подій в атласі подається за старим стилем.Опублікований видавництвом "Картографія".

Історія створення[ред. | ред. код]

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря», присвячений 200-річчю з дня народження Т. Г. Шевченка і виготовлений на замовлення Державного комітету телебачення і радіомовлення України за програмою «Українська книга» 2013 року.

Загальні відомості[ред. | ред. код]

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» є ілюстрованим науково-популярним картографічним виданням, що на 88 сторінках містить біографію Тараса Григоровича Шевченка – геніального поета і художника, творча спадщина якого увійшла до скарбниці найцінніших надбань світової культури.

Атлас «Шляхами Великого Кобзаря» підготовлений з використанням матеріалів заповідників та музеїв Т. Г. Шевченка в Україні та в інших державах.

Зміст[ред. | ред. код]

Атлас складається з 6 розділів, кожен з яких в хронологічному порядку висвітлює певний період життя Кобзаря. Хронологія подій в атласі подається за старим стилем.

Докладно, із залученням нових даних, висвітлено дитячі та юнацькі роки поета, перші роки його перебування в Петербурзі, подорожі Україною, перебування в Орській фортеці й Оренбурзі, участь в Аральській описовій експедиції, службу в Новопетровському укріпленні, третю подорож Україною, останні роки життя. Тексти розкривають людські й творчі контакти митця з прогресивними діячами культури, їхній вплив на творчість поета й художника. Подано відомості про багатьох осіб з оточення Т. Г. Шевченка; широко представлені репродукції його малярських творів.

Шостий розділ атласу присвячений вшануванню пам'яті Тараса Шевченка.

На картах показані села, містечка і міста, якими мандрував Великий Кобзар, місця перебування поета у засланні, у Санкт-Петербурзі, Києві та Москві. Окремі карти демонструють місця, де зберігається спадщина поета та пам’ятні об'єкти.

Характеристика видання[ред. | ред. код]

Формат атласу 24 х 32,3 см, 88 сторінок

Обкладинка: тверда, ламінована

Мова: українська

Видано: грудень 2013 р.