Шортгорнська порода

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шортгорнська порода
Red Shorthorn Bull IMG 0077.jpg
Бугай шортгорнської породи.
Країна Велика Британія Велика Британія
Маса бугаїв — 850-1100 кг,
корів — 600-750 кг
Колір червона, чала, біла

Шортгорнська порода (англ. Shorthorn — короткорогий)  — порода великої рогатої худоби м'ясного і м'ясо-молочного напрямів. Виведена в 18 столітті у Великій Британії. Розводять у країнах Європи, зокрема в Україні, Північної та Південної Америки, Австралії. Шортгорнську породу розводять за двома напрямками — м'ясним та молочно-м'ясним.

Історія[ред. | ред. код]

Виведена в 18 столітті у Великій Британії з місцевої тісватрської худоби, що відзначалася великими розмірами, грубістю конституції, яку потім поліпшували голландською худобою.

В Рос. імперію худоба завозилась у 19 столітті. Шортгорнська порода використовувалась при виведенні бестужевської, курганської порід та породи санта-гертруда в США.

Опис[ред. | ред. код]

Масть червона, чала, біла. Тварини великі, скороспілі, з виразним типом м'ясної будови тіла, м'ясо ніжноволокнисте, мармурове, високої якості. Забійний вихід 66—67 %. Молодняк річного віку досягає 420 кг. Жива маса корів 600—750 кг, бугаїв 850—1100 кг. Середньорічні надої корів м'ясо-молочного типу 2600—3700 кг молока жирністю 3,7—3,8 %.

Література[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]