Шостий апеляційний адміністративний суд

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шостий апеляційний адміністративний суд
Barrack. - 8 Moskovska Street, Kiev. - Pechersk 043.jpg
Вид адміністративний суд
Інстанція апеляційна
Юрисдикція Чернігівська область,
Черкаська область,
Київська область,
місто Київ[1]
Код 855
Літерний код AA6
Заснований 2018
Суддів 34
Голова Кузьмишина Олена Миколаївна
На посаді з 20 вересня 2021[2]
Розташування Київ
Адреса вул. Князів Острозьких, 8, корп. 30
Координати 50°26′25″ пн. ш. 30°32′39″ сх. д. / 50.44028° пн. ш. 30.544389° сх. д. / 50.44028; 30.544389
6aas.gov.ua
6aa.court.gov.ua
Юрисдикція суду

Шостий апеляційний адміністративний суд — апеляційний спеціалізований адміністративний суд, розміщений у місті Києві. Юрисдикція суду поширюється на Київську, Черкаську, Чернігівську області та місто Київ.

Суд утворений 18 червня 2018 року[3] на виконання Указу Президента «Про ліквідацію апеляційних адміністративних судів та утворення апеляційних адміністративних судів в апеляційних округах» від 29 грудня 2017 року[1], згідно з яким мають бути ліквідовані апеляційні адміністративні суди та утворені нові суди в апеляційних округах.

Київський апеляційний адміністративний суд здійснював правосуддя до початку роботи нового суду, що відбулося 3 жовтня 2018 року[4].

Указ Президента про переведення суддів до нового суду прийнятий 28 вересня 2018 року[5].

Місія і функції[ред. | ред. код]

Основним завданням Шостого апеляційного адміністративного суду є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій.

Шостий ААС переглядає судові рішення місцевих адміністративних судів (місцевих загальних судів як адміністративних судів та окружних адміністративних судів), які знаходяться у межах його територіальної юрисдикції, в апеляційному порядку як суд апеляційної інстанції. Крім того, з огляду на вимоги статті 273 Кодексу адміністративного судочинства України[6] до Шостого ААС оскаржуються усі рішення, дії або бездіяльність Центральної виборчої комісії, члена цієї комісії (крім рішень, дій або бездіяльності щодо встановлення нею результатів виборів чи всеукраїнського референдуму), прийняті у межах виборчого процесу.

До Шостого ААС також оскаржуються дії кандидатів на пост Президента України та їх довірених осіб.

Якщо справа щодо однієї з вимог підсудна Шостому ААС, а щодо іншої вимоги (вимог) — іншому адміністративному суду, таку справу розглядає саме Шостий апеляційний адміністративний суд.

Судом апеляційної інстанції у справах, розглянутих відповідно до частини третьої статті 273, частини сьомої статті 277 КАС України Шостим апеляційним адміністративним судом, є Верховний Суд.

Структура[ред. | ред. код]

Структура суду передбачає посади голови суду, його заступників, суддів, керівника апарату, його заступників, помічників суддів, секретарів судових засідань, інші структурні підрозділи.

Спеціалізація суддів не встановлена.

Керівництво[ред. | ред. код]

Голова суду — Кузьмишина Олена Миколаївна
Заступник голови суду — Мєзєнцев Євген Ігорович
Заступник голови суду —
Керівник апарату —

Примітки[ред. | ред. код]