Шприц-ручка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Шприц-ручки для введення інсуліну.
Антидоти в шприц-ручках з американської військової аптечки.

Шприц-ручка або автоінжектор — ін'єктор для підшкірного введення лікарських препаратів, найчастіше інсуліну. Складається з гнізда для флакона з препаратом, механізму дозованої подачі, змінної голки і корпусу. Механізм дозованої подачі зводиться на певну дозу, знімається ковпачок з голки, голкою проколюється шкіра в місці ін'єкції і кнопка введення повністю до упору натискається. За рахунок контрольованої швидкості введення і тонкої голки больові відчуття мінімальні. Міцний корпус і розташування всіх механізмів введення препарату усередині нього дозволяють вільно транспортувати і використовувати споряджений ін'єктор поза стаціонаром.[1]

Шприц-ручки — один з найпоширенішмх способів введення інсуліну. Це пов'язано з великою зручністю, менш вираженим дискомфортом і простотою введення в порівнянні зі звичайними інсуліновими шприцами. Шприц-ручка дозволяє досить швидко і безболісно ввести необхідну дозу інсуліну.[2][3] Також існують шприц-ручки, що дозволяють проводити внутрішньом'язове введення препаратів. Застосовуються в екстреній медицині та в деяких випадках входять в комплекти екстреної допомоги. Перевагою є простота введення препарату і зручність використання, недоліком — складність виготовлення, висока вартість і нижча, ніж у звичайного шприца, надійність.

Джерела[ред.ред. код]

  1. http://mozdocs.kiev.ua/likiview.php?id=196 Інструкція шприц-ручки Лантус ОптіСет
  2. Клиническая эндокринология. Руководство / Н. Т. Старкова. — издание 3-е, переработанное и дополненное. — Санкт-Петербург : Питер, 2002. — С. 263-270. — («Спутник Врача») — ISBN 5-272-00314-4.
  3. Питер Дж. Уоткинс. Сахарный диабет = ABC of Diabetes / М. И. Балаболкин. — 2. — Москва : Бином, 2006. — P. 34-40. — 134 p. — 3000 прим. — ISBN 5-9518-0156-7.