Штудіенколедж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Штудіенколеджі (нім. Studienkolleg) - це навчальні заклади, в яких іноземні особи, які мають закінчену середню освіту, але нееквівалентну німецьким умовам, і право вступити у вищі навчальні заклади, отримують підготовку до вступу в будь-який університет Німеччини. Вони є державними інститутами у більшості з федеративних земель Німеччини. В Нордрайн-Вестфален у 2010 році після закриття державних коледжів виникли коледжі, які знаходяться у власності церкви або приватних осіб.

Як правило, студенти коледжу на момент навчання у ньому вважаються студентами вищого навчального закладу, який знаходиться у даному місті. Питання навчання в коледжі або безпосереднього зарахування у ВНЗ вирішує, зазвичай, інстанція, яка займається нострифікацією атестатів та дипломів, вибраного вищого навчального закладу. Навчання у коледжі є, в принципі, безкоштовним. Однак слід платити внесок для діяльності відділу студентської допомоги відповідного вишу. В деяких коледжах існує переважно безкоштовний і добровільний вступний курс для іноземних студентів з метою вступу до вузу. В межах цього семестрового курсу здійснюється підготовка студентів до наукової роботи. Приватні коледжі, як правило, є платні, а оплата є різною в залежності від коледжу.

Навчання[ред.ред. код]

Коледж дає студентам двосеместрову фахову підготовку до вступу в університет. Спочатку пропонуються 4 або 5 типів курсів:

  • G - гуманітарний
  • W - економічний
  • T - технічний
  • M - медичний
  • S - філологічний

На всіх курсах німецька мова є обов'язковим предметом і мовою викладання фахових дисциплін, наприклад історії на курсі G; підприємницької діяльності та економічної теорії на курсі W; біології, хімії або біохімії на курсі M; математики на курсі T і англійської на курсі S. Крім того студенти вивчають так звані ключові кваліфікації, які можуть стати в пригоді при вивченні фахових дисциплін. Сюди належать, наприклад, праця над текстовими джерелами, написання аргументативних і аналітичних текстів, а також виконання простих семінарських робіт, презентація результатів праць і конспектування лекцій. У мюнхенському коледжі студенти мають можливість вивчати 2 семестри латинь.

Умови прийому[ред.ред. код]

У навчальних коледжах не викладається мова для початківців. До вступу у коледж студент повинен мати добрі знання з німецької мови (рівень B2+ - C1 згідно з європейськими вимогами). Курс T передбачає крім того добрі знання з математики. Деякі коледжі передбачають знання з англійської мови для курсів W, S, T, M і G. Переважно перевіряється готовність до вступу за допомогою вступних тестів, до яких готують спеціальні інститути у формі підготовчих курсів.

Завершення навчання[ред.ред. код]

Після двосеместрового навчання студенти складають випускні іспити, які повинні підтвердити, що студенти володіють знаннями певних курсів на рівні випускника школи. З німецької мови студенти повинні виявити знання на рівні B2-C1 (в залежності від курсу). Після здачі випускних іспитів студенти поступають у вибраний ними ВНЗ. В залежності від країни і спеціальності ВНЗ встановлюють для іноземців певні квоти. Вихідці із країн Європейського Союзу прирівнюються до німецьких вступників. Випускні іспити, при певних умовах, можна здавати також екстерном. Для цього необхідна спершу попередня консультація в коледжі, а також інтенсивна підготовка.

Джерела[ред.ред. код]