Шульгин Сергій Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Сергій Іванович Шульгин (нар.1886, с. Володимирівка Херсонського повіту - пом.?) — український громадський діяч, лікар, викладач української мови.

Перші Визвольні Змагання[ред. | ред. код]

Заява активного діяча українського руху С.І.Шульгіна з проханням надати йому місце вчителя українознавства в учительській семінарії. м. Херсон. 27 серпня 1918 р.

Стояв біля витоків національно-демократичного руху, взявши участь у заснуванні першої масової легальної української організації на Херсонщині - товариства "Українська Хата". Коли у 1918 році у Херсоні було створено видавниче товариство "Українська книгарня" Сергій Іванович Шульгин стає заступником голови цього видавництва. За короткий термін існування товариство видало кілька десятків українських книжок, серед яких "Байки" Глібова, "Український декламатор", ювілейне видання творів відомого українського письменника Миколи Чернявського.

Радянський період[ред. | ред. код]

У двадцяті роки Сергій Шульгин викладав анатомію і фізіологію в Інституті народної освіти (теперішній педагогічний інститут). В архіві збереглися таємні характеристики того часу: "Шульгин відповідає своєму призначенню як лектор але участі у громадській роботі не бере, і позапартійний…" Шульгина кілька разів заарештовували органи ОДПУ-НКВС як колишнього українського діяча. Страчений радянською владою у 1930-х роках.

Джерела[ред. | ред. код]

ДЕМЕНТІЙ БЄЛИЙ. БАЖАЮЧИ ПОПРАЦЮВАТИ НА НИВІ НАРОДНІЙ… Історія "Просвіти" Херсонщини. Том 1. 2002