Шумський замок

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Шумський замок

Тип замок
Статус спадщини Пам'ятка архітектури національного значення України
Країна

Україна Україна

Розташування Шумськ
Матеріал Камінь
Перша згадка 11 століття
Будівництво ХV — 
Стан замок перебуває в зруйнованому стані

Шумський замок — мурований, майже зруйнований замок ХІ століття у м. Шумськ, Тернопільської області.

Вигляд замку[ред. | ред. код]

В середині 16 століття Шумськ був поділений на дві частини - на одному березі річки було місто Шумськ з дерев'яним замком, на іншому — с. Рохманів, що теж мало дерев'яний замок, яке в майбутньому стало містечком. Такий поділ погано відобразився на становищі міста, тим більше, що спадкоємці продовжували суперечки за право володінням Шумська.

Історія замку[ред. | ред. код]

В ХІ столітті виникла фортеця Шумськ, яка стала містом. Населений пункт постраждав в середині ХІІІ століття від татар, але згодом швидко відновився.

У 1366 році було укладено договір, за яким Шумськ увійшов до складу Литви. Замок був споруджений в 15 столітті власниками Радзивілами в низині річки Віли. Природніми укріпленнями було русло річки та болота. Не зважаючи на брак каміння у даній місцевості, замок був частково мурованим. У 1513 році власником Шумська став кременецький староста Іван Богуш.

Руйнування замку[ред. | ред. код]

Замок був зруйнований наприкінці ХVІІ століття і був розібраний на будівельний матеріал, оскільки потреби у камені в місті великі, а природніх родовищ будматеріалу в цій місцевості мало. Від замку зараз нічого не залишилося, замчище розміщуюється в районі місцевого училища, біля трансформаторної станції, або на острові місцевого озера.

Посилання[ред. | ред. код]