Шурупокрут

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Акумуляторний шурупокрут
Мережевий шурупокрут

Шурупокрут — ручний електроінструмент з регульованим крутним моментом, який призначено для закручування і відкручування шурупів, саморізів, гвинтів, дюбелів та інших видів кріпильних виробів, а також свердління отворів. Шурупокрути звичайно живляться від акумуляторної батареї, рідше — від мережі змінного струму.[1]

Шурупокрут складається з пістолето-подібного корпуса, електричного двигуна, редуктора, тріскачки, патрона або тримача, кнопки керування, перемикача реверсу. Корпус виготовляється з ударо-стійкої пластмаси.

Електричний двигун створює обертовий момент, який для зниження частоти обертання та підвищення крутильного моменту, передається на планетарний редуктор. Патрон або тримач забезпечує утримання магнітного біто-тримача, у патрон також, можуть бути затиснуті свердла. Тріскачка забезпечує регулювання крутильного моменту — за його перевищення, відбувається зрив тріскачки та патрон з бітою зупиняється, що убезпечує біту та головку гвинта або шурупа від пошкодження. Перемикач реверсу дозволяє «в один дотик» змінити напрям обертання закручування-відкручування.

У шурупокрутах, зазвичай, застосовуються швидко-затискні патрони у пластмасовому корпусі, а внутрішній механізм патрона — сталевий.

В патроні закріплюється робочий накінечник - біта-викрутка (англ. skrewdriver bit) - невеликий, зазвичай шестигранний стрижень, виготовлений з інструментальної сталі з робочим профілем на кінці. Робоча частина може бути також із двох сторін (комбіновані біти). Відповідно до типів шурупів бувають біти із накінечниками: прямим, хрестоподібним, шестигранним, у вигляді зірочки, тригранним, U-подібним (в формі вилки) і т.д. [2]

Типові параметри[ред. | ред. код]

  • Число обертів на хвилину: близько 600
  • Потужність: 500-600 Вт
  • Діаметр свердла: 1-10 мм (тільки у разі комплектування патроном)
  • Крутильний момент: до 20-25 Н*м.
  • Режим роботи: короткотерміновий.

Комплектація[ред. | ред. код]

В стандартну комплектацію шурупокрутів входить:

Див. також[ред. | ред. код]

  1. Який вибрати шуруповерт. 
  2. What is the best screwdriver bit set in 2021? (en). Процитовано 2021-01-19.