Шутяк Ернест Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ернест Шутяк
Ернест Шутяк.jpg
Народився 4 жовтня 1914(1914-10-04)
с. Велика Поляна, Снинський округ, Пряшівський край, Словаччина
Помер 4 листопада 1998(1998-11-04) (84 роки)
смт. Міжгір'я, Міжгірський район, Закарпатська область
Поховання смт. Міжгір'я, Міжгірський район, Закарпатська область
Громадянство Словаччина СловаччинаСРСР СРСРУкраїна Україна
Національність українець
Діяльність педагог
Нагороди
Заслужений вчитель України

Ерне́ст Іванович Шутяк (4 жовтня 1914, с. Велика Поляна, тепер Снинський округ, Пряшівський край, Словаччина — 4 листопада 1998, смт. Міжгір'я, Міжгірського району, Закарпатської області) — український педагог, Заслужений вчитель України.

Біографія[ред. | ред. код]

Ернест Шутяк народився в с. Велика Поляна Снинського округу на Пряшівщині, у родині вчителя народної школи, греко-католицького священика, ветерана першої світової війни Івана Шутяка та домогосподарки, сербки за походженням, Ганни Василівни з дому Мінчич.

До 1914 року Шутяк-старший навчав дітей у великополянській школі. Потім вибухнула Перша світова війна, по якій родина Шутяків переїхала до с. Стражського Михайлівського округу, куди Івана Шутяка призначили управителем місцевої народної школи. 1924—1925 навчального року Шутяк-старший вчителював у с. Старе Давидково Мукачівського округу, а у 19251927 роках — у с. Щербовець на Воловеччині. Від 1927 року Шутяки проживали у с. Нижній Студений на Волівщині, де батько Ернеста був директором школи, а 1932 року Шутяк-старший помер.

Ернест Шутяк по закінченню 5 класів народної школи у Нижньому Студеному поступив на навчання до горожанської (неповньої середньої) школи у с. Білки Іршавського району, яку закінчив у 1933 році. У 19341938 роках навчався в Ужгородській чоловічій греко-католицькій учительській семінарії (нині — Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти), де на той час директором був Августин Волошин та 1938 року закінчив її з відзнакою. У 1945 році здобув освіту в учительському інституті з правом викладання у горожанських школах.

Протягом 19491959 років обіймав посаду завідувача Міжгірського районного відділу народної освіти і саме за його керівництва та безпосередньої участі на Міжгірщині було здійснено перехід на повну середню освіту. 1957 року заочно закінчив географічний факультет Київського державного педінституту ім. О. М. Горького з відзнакою.

Ернест Іванович тривалий час працював учителем та директором шкіл у селах Тур’я Ремета Перечинського округу, Присліп та Вучкове Волівського округу.

За організаторські та поваторські досягнення на педагогічній ниві, 1965 року Ернесту Івановичу Шутяку було вручено медаль А. С. Макаренка, а за видатні заслуги в галузі народної освіти та вихованні учнівської молоді того ж року йому присвоєно почесне звання — Заслужений вчитель України.

Останні роки свого життя Ернест Іванович працював у Міжгірській середній школі та одноразово за сумісництвом викладав курс психології у Міжгірському медичному училищі.

Ернеста Івановича Шутяка не стало 4 листопада 1998 року. Похований у смт. Міжгір'я на Закарпатті.

Нагороди, звання[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]