Щепетильникова Єлизавета Євгеніївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Щепетильникова Єлизавета Євгеніївна (нар. 24 квітня 1990, м. Старобільськ, Луганської області, Україна) — українська громадська та освітня діячка, активістка студентського та молодіжного руху, учасниця Євромайдану.

Очолювала Українську асоціацію студентського самоврядування у 2010–2015 роках. Брала участь в розробці Закону України «Про вищу освіту» у складі робочої грпи під керівництвом ректора НТУУ «КПІ» Михайла Згуровського. Була обрана представниками студентів до складу президії Всеукраїнського об'єднання «Майдан» під час Революції гідності. Експерт з питань соціального простору вищої освіти, студентської мобільності, інтернаціоналізації вищоі освіти, глобального студентського руху та розвитку студентського самоврядування[1].

Життєпис[ред. | ред. код]

Освіта[ред. | ред. код]

У 2007 році закінчила Старобільську гімназію та вступила до Університету «КРОК», де отримала ступіль бакалавра з міжнародної економіки. Має ступінь магістра за спеціальністю управління проектами (Університеті «КРОК», 2013).

В 2006 році стала стипендіатом програми обіну майбутніх лідерів FLEX та навчалася протягом року в старшій школі північного Канзас Сіті, штату Міссурі, США. В 2013 році отримала стипендію програми імені Фулбрайта, по котрій з 2014 року навчається на магістерській програмі з міжнародної освіти в Університеті Джорджа Вашингтона.

Професійна діяльність[ред. | ред. код]

У 2007–2010 роках активна учасниця студентського самоврядного руху Університету «КРОК»[2]. В 2009 році рішенням Виконкому УАСС призначена на посаду Заступника Голови Секретаріату з питань міжнародного співробітництва. Восени того ж роду делегована до складу Правління Європейського союзу студентів, як представник України. 6 березня 2010 року обрана на посаду президента Української асоціації студентського самоврядування, котру обіймала до лютого 2015 року[3]. В 2010–2012 роках член національного комітету громадянської кампанії «Молодіжна варта: молодь за вами спостерігає!»[4].

Перебуваючи на посаді президента УАСС була активним супротивником політики Міністерства освіти і науки, під керівництвом Дмитра Табачника. Брала участь у проведенні кампаній з протидії політики Міністерства, зокрема щодо зменшення соціального забезпечення студентів[5] та виступала проти законопроектів «Про вищу освіту», розроблених Міністерством у 2010–2012 роках[6]. Брала участь у розробці діючого Закону України «Про вищу освіту» у складі робочої грпи під керівництвом ректора Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут» Михайла Згуровського, а також у просуванні законопроекту до прийняття Верховною Радою[7][8].

За вагомий внесок у розвиток студентського самоврядування Університету «КРОК» нагороджена Зіркою «КРОКу» в 2010 році[9]. В 2014 році стала лауреатом премії Верховної Ради України за внесок молоді у розвиток парламентаризму, місцевого самоврядування[10].

Примітки[ред. | ред. код]