Щербинка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Щербинка — поселення і міський округ в складі Москви, входить в Новомосковський адміністративний округ Москви. До 1 липня 2012 Щербинка була містом обласного підпорядкування Московської області, була включена до складу Москви в ході реалізації проекту з розширення міста. З точки зору адміністративного поділу Щербинка є поселенням, з точки зору муніципального поділу —міський округ.

Населення Щербинки — 32,3 тис. жителів (2012).

Поселення розташоване на Варшавському шосе. Залізнична станція Щербинка на лінії Москва - Курськ. На півночі і сході межує з районом Південне Бутово Південно-Західного адміністративного округу, на Півдні і Південно-Заході з селищем Рязанівське Новомосковського адміністративного округу. Приблизно у 10 км на південь також розташоване місто Подольськ.

Історія[ред.ред. код]

Щербинка відома з XIV століття як село. На карті Москви і околиць від 1766 на місці Шербинки позначено село Щербиніно. Пристанційне селище з кінця XIX століття. У 1939 році в Щербинка стала робочим селищем. Статус міста з 1975 року, міста обласного підпорядкування — з 1992 року[1].

У 2004 році до складу міста було включене селище гарнізону «Остаф'єва»[2].

З 2005 року утворений однойменний міський округ[3].

З 1 липня 2012 Щербинка включена до складу Москви в ході масштабного збільшення її території на південний захід. Перша інформація про плановане приєднання з'явилася 19 серпня 2011 року[4][5], хоча спочатку Щербинку планували залишити Московській області[6].

Джерела[ред.ред. код]

  • Города Подмосковья. Кн. 3. — М.: Московский рабочий, 1981. — 736 с., ил. — 35 000 экз.(рос.)

Посилання[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]