Щипці для нігтів

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Різні види щипців для нігтів
Реклама 1902 року кніпсера Картера, виробленого H. C. Cook Company (США)

Щи́пці для ні́гтів або кні́псер (від нім. Knipser) — ручний інструмент, призначений для зрізання нігтів у манікюрі й педикюрі. Також часто використовується для вилучення надмірних задирок коло нігтів ніг та рук.

Конструкція, призначення[ред.ред. код]

Щипці для нігтів, як правило, виготовляються з нержавіючої сталі, або алюмінію і пластика[1]. Найрозповсюдженіші два види щипців: кусачкоподібні та обценькоподібні. Що ті, що інші входять до манікюрних або педикюрних наборів для догляду за нігтями[2].

До манікюрного набору можуть входити декілька щипців: кусачки для нігтів, кусачки для задирок, кніпсери, а також інші манікюрні інструменти — ножиці для нігтів та ножиці для задирок з вигнутими кінцями, пилки, пінцети, тупа лопатка[3].

Історія[ред.ред. код]

Деякі джерела стверджують, що перші щипці для нігтів були розроблені французьким фабрикантом Матьє Мартеном у 1892 році[4]. Згідно з іншими джерелами у 1875 році в США був зареєстрований патент на покращення щипців — тобто сам інструмент з'явився ще раніше[5]. У США кніпсери промислово випускали в 1906 році компанія LT Snow, а у 1908 — King Klip Company у Нью-Йорку[6].

Примітки[ред.ред. код]

  1. Алюмінієві і пластикові щипці безпечніші для дітей.
  2. Догляд за нігтями
  3. Набір манікюрний
  4. Журнал «Наука и жизнь», № 7, 1992.
  5. US 161112, Fogerty, Valentine, «Improvement in finger-nail trimmers», issued February 24, 1875 (англ.)
  6. Використані матеріали зі статті Nail clipper Англійської Вікіпедії

Див. також[ред.ред. код]