Щуровський Євген Іванович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Щуровський Євген Іванович
Народився 1884
Рожнятівський район, Івано-Франківська область
Помер 22 листопада 1969(1969-11-22)
Дрезден, НДР
Діяльність військовослужбовець

Євген Іванович Щуровський[1] (Евген[2]; 1884, с. Ілемня, Долинський повіт — 22 листопада 1969, Дрезден, Німеччина) — український військовик, адвокат, громадський та політичний діяч. Поручник УСС. Командант ІІІ куреня Українських Січових Стрільців у складі УГА, що формувалась у 1918 році.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився в сім'ї священика УГКЦ Івана Щуровського. Молодший брат — Володимир Щуровський (став лікарем-інтерністом, громадським діяче, членом Українського лікарського товариства, дійснийим членом НТШ).

На чолі куреня брав участь у боях на Персенківці, Личакові. Після війни — член правління «Союзу Українських адвокатів у Львові», член суду Львівської Адвокатської Палати.

У Винниках: активно проводив громадську і політичну роботу (один із ініціаторів створення у 1923 р. Української вчительської семінарії, як адвокат у тодішних судах відстоював інтереси українців-винниківчан у 1920-их рр.) Працював також адвокатом у Долині.

Дружина — Евгенія.

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Байцар, Андрій (28 жовтня 2018). Видатні винниківчани. Євген Щуровський - грамадський діяч та військовик УСС й УГА. Особистий сайт Андрія Байцара. Процитовано 13.09.2019. 
  2. Лев Шанковський. Українські збройні сили в перспективі нації // Бучач і Бучаччина. Історично-мемуарний збірник / ред. колегія Михайло Островерха та інші. — Ню Йорк — Лондон — Париж — Сидней — Торонто : НТШ, Український архів, 1972. — Т. XXVII. — С. 813.

Джерела[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]