Юань Чжундао

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юань Чжундао
Народився 1570(1570)
Хубей, КНР
Помер 1624(1624)
·туберкульоз
Підданство Династія Мін
Національність китаєць
Діяльність письменник, поет
Знання мов класична китайська і Old Mandarind
Напрямок Q10892861?
Брати, сестри Yuan Zongdaod і Юань Хундао

Юань Чжундао (袁中道, 1570 —1624) — китайський письменник, поет, мандрівник часів династії Мін.

Життєпис[ред. | ред. код]

Народився у 1570 році у родині літераторів та вчених. Отримав гарну освіту. Під впливом братів Юань Цзундао та Юань Хундао почав займатися літературною діяльністю. Значний час витрачав на складання іспитів: повітових та провінційних. Між проведенням іспитів багато подорожував країною. Під час мандрів знайомився з відомими людьми тогочасного Китаю, зокрема філософом Лі Чжі, єзуїтом Маттео Річчі. У 1616 році він отримує вищу вчену ступінь цзіньши. Згодом призначається до медичного департаменту уряду. На цій посаді він був до самої смерті у 1624 році.

Література[ред. | ред. код]

Був відомим письменником та науковцем свого часу. Результатом його мандрів була книга «Подорож на борту човна», яка складалася з 600 листів. Крім того, перебуваючи на державній посаді, Юань Чжундао склав трактат, присвячений вегетаріанству, правилаи та вимогам його дотримання. Також був автором численних есе про відомих людей династії Мін.

Крім того Юань Чжундао був відомим поетом свого часу. Одним з найбільш відомих є його вірш «Про мрію». Також у віршах відображається побачене під час мандрів.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Carpenter, Bruce E., «Yüan Chung-tao and the Seventeenth-Century Life», Tezukayama University Review (Tezukayama daigaku ronshū), Nara, Japan, no. 64, 1989, pp. 21-37. ISSN 0385-7743