Ювілейна медаль «100 років Транссибірської магістралі»

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ювілейна медаль «100 років Транссибірської магістралі»
Юбилейная медаль «100 лет Транссибирской магистрали»
100 Years of the Trans-Siberian railway rib.png
Jubilee Medal 100 Years of the Trans-Siberian Railway.jpg
Країна Росія Російська Федерація
Тип медаль
Статус не вручається
Нагородження
Засновано: 27 червня 2001
Перше: 27 червня 2001
Список нагороджених
Q9645437? (0)

CMNS: Ювілейна медаль «100 років Транссибірської магістралі» на Вікісховищі

Ювілейна медаль «100 років Транссибірської магістралі» (рос. юбилейная медаль «100 лет Транссибирской магистрали») — державна нагорода Російської Федерації у 2001 — 2010 роках. З вересня 2010 року не входить до системи державних нагород Російської Федерації.

Історія нагороди[ред. | ред. код]

  • 27 червня 2001 року указом Президента Російської Федерації В. В. Путіна «Про ювілейну медаль „100 років Транссибірської магістралі“»[1] на відзначення 100-річчя Транссибірської залізничної магістралі була заснована ювілейна медаль «100 років Транссибірської магістралі» та затверджені положення та опис медалі. Тим самим указом було постановлено нагородити медаллю громадян відповідно до положення та доручено Міністерству шляхів сполучення Росії провести її вручення.
  • Указом Президента Російської Федерації від 7 вересня 2010 року № 1099 «Про заходи щодо вдосконалення державної нагородної системи Російської Федерації»[2] було встановлено, що ювілейні медалі, у тому числі й медаль «100 років Транссибірської магістралі», не входять до системи державних нагород Російської Федерації.

Положення про медаль[ред. | ред. код]

Ювілейною медаллю «100 років Транссибірської магістралі» нагороджуються працівники залізничного транспорту, що бездоганно пропрацювали в галузі 20 і більше років, а також інші громадяни, які внесли значний вклад у розвиток Транссибірської залізничної магістралі.

Порядок носіння[ред. | ред. код]

Положенням передбачалося, що медаль «100 років Транссибірської магістралі» носиться на лівій стороні грудей і розташовується після медалі Пушкіна.

Опис медалі[ред. | ред. код]

  • Ювілейна медаль «100 років Транссибірської магістралі» сріблястого кольору, з нейзильберу, має форму кола діаметром 32 мм з опуклим бортиком з обох сторін.
  • На лицьовій стороні медалі — зображення локомотива, що рухається вправо, із залізничним составом. У верхній частині, по центру, — старовинна емблема Сибіру (два соболя, що підтримують корону, лук і стріли). По колу медалі — напис: «100 лет Транссибирской магистрали».
  • На зворотному боці медалі, в центрі, — цифри «1901» і «2001», між якими — зображення молотка і гайкового ключа, що перехрещуються .
  • Усі зображення і цифри на медалі рельєфні.
  • Медаль за допомогою вушка і кільця з'єднується з п'ятикутною колодкою, обтягнутою шовковою муаровою стрічкою з рівних поздовжніх смуг зеленого, чорного і сріблястого кольору. Ширина стрічки — 24 мм.

Примітки[ред. | ред. код]