Юлія Домна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юлія Домна
Народилася не раніше 158 і не пізніше 170
Хомс, Сирія[1][2][…]
Померла 217[1][2][…]
Антіохія-на-Оронті, Римська імперія[1][2][…]
Поховання Замок Сант-Анджело
Країна Стародавній Рим
Діяльність філософиня
Посада дружини римських імператорівd
Рід Династія Северів
Батько Julius Bassianusd[5]
Мати невідомо
Брати, сестри Юлія Меза[5]
У шлюбі з Септимій Север[5]
Діти Каракалла[5][6] і Гета[5][7]
Юлія Домна

Юлія Домна (? — 218, Антіохія), дружина римського імператора Септимія Севера і мати Каракалли і Ґети.

Родовід[ред. | ред. код]

Походження[ред. | ред. код]

Юлія Домна була сирійського походження. Вона народилася в місті Емесі (тепер Хомс). Її предки були жерцями храму Ваала. Юлія Домна була молодшою дочкою первосвященика Гая Юлія Бассіана і старшою сестрою Юлії Меси.

Дружина майбутнього імператора[ред. | ред. код]

У 184 році Юлія вийшла заміж за майбутнього імператора Септимія Севера. Шлюб виявився щасливим. Септимію подобалося, що його дружина захоплюється філософією. Незабаром у них народилося двоє синів — Луцій Септимій Бассіан (Каракалла) у 186 році і Публій Септимій Ґета у 189 році. Коли Септимій Север став імператором у 193 році, почалася громадянська війна з конкурентами, такими як Песценній Нігер і Клодій Альбін. Юлія Домна була в Римі поки її чоловік воював. Вона часто брала участь у палацових інтригах і у неї було багато ворогів, які звинувачували її в зраді й перелюбі. Жодне з цих звинувачень не було доведено. Вона супроводжувала Септимія Севера в поході проти бритів.

Правління Каракалли і Ґети[ред. | ред. код]

Тондо з зображенням Септимія Севера, його дружини Юлії Домни та дітей — Ґети і Каракалли. Після вбивства Ґети Каракаллою зображення Ґети були знищені (див. Damnatio memoriae).

Коли імператор помер у 211 році в Еборакумі (сьогодні Йорк), імператорами стали Каракалла і Ґета. Двоє молодих людей ніколи не любили одне одного і часто сварилися. Ґета був убитий центуріоном Каракалли в тому ж році. Каракалла став єдиним імператором, але його стосунки з матір'ю були складними. Все ж, Юлія супроводжувала Каракаллу в його кампанії проти Парфії. Під час цього походу Каракаллу було вбито, й імператором став Макрін.

Останні роки життя[ред. | ред. код]

Макрін напевно був відповідальним за вбивство імператора, але він намагався зробити стосунки з Юлією Домною мирними. Макрін наказав їй залишити Антіохію для проживання, але незабаром і він був убитий. Юлія Домна померла у тому ж році. Її тіло було привезено до Риму і поховане у Sepulcrum C. et L. Caesaris окремій камері у мавзолеї Августа. Пізніше її прах був переміщений в мавзолей Адріана. Юлія Домна була обожнена.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]