Юнак (Дрогобич)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
«Юнак» Дрогобич
logo
Повна назва Військово-цивільний спортивний
клуб «Юнак» Дрогобич
Прізвисько військові
червоно-сині
Рік заснування 1931
Рік розформування 1939
Місто Дрогобич, Польща Польща
Стадіон
Ліга
Домашня
Виїзна


«Юнак» Дрогобич (пол. Junak Drohobycz; офіційна назва Військово-цивільний спортивний клуб Юнак Дрогобич) — польський футбольний клуб з Дрогобича.

Історія[ред.ред. код]

Колишні назви:

  • 1930—1931: Стшелец Дрогобич (пол. Strzelec Drohobycz)
  • 1931—1937: КСПВіВФ Юнак Дрогобич (пол. Klub Sportowy Przysposobienia Wojskowego i Wychowania Fizycznego Junak Drohobycz)
  • 03.1937—1939: ВЦКС Юнак Дрогобич (пол. WCKS [Wojskowo-Cywilny Klub Sportowy] Junak Drohobycz)
«Юнак» (Дрогобич)

Клуб заснований у 1931 році і отримав назву «Юнак Дрогобич». Був створений на базі клубу «Стшелец Дрогобич», який в свою чергу був організований у 1922 році як філіал львівського клубу «Чарні». Футболісти походили зі спортивного товариства «Сокіл». У 1930 році клуб зірвав з Чарними і змінив назву на «Стшелец Дрогобич».

У 1932 році команда стала чемпіоном класи Ц, а в 1934 - чемпіоном класи Б карпатського підокругу. У березні 1937 року клуб перейменовано на ВЦКС «Юнак Дрогобич». Клуб договорився з власниками місцевих нафтових родовищ про фінансову підтримку. Спроваджено багатьох добрих футболістів з найкращих клубів Польщі. У 1937 році клуб здобув путівку до львівського футбольного округу, а у сезоні 1938/39 чемпіонство округу. У фазі плей-оф, де вирішувалась путівка до польської вищої ліги, був фаворитом у групі з клубами «Шльонськ» (Свентохловіце), «Легія» (Познань) і «Сьмігли» (Вільнюс). Але планам не судилося збутися. У вересні 1939 році, коли розпочалась Друга світова війна, клуб припинив існування.

Титули та досягнення[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]