Юрімьон

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Юрімьон
кор. 유리왕
кор. 유리명왕
2-й Тхеван Когурьо
19 до н. е. — 18 н. е.
Попередник: Тонмьонсон
Наступник: Темусін
 
Народження: 38 до н. е.
Пуйо
Смерть: 18
Країна: Когурьо
Батько: Тонмьонсон
Мати: Yed
Діти: Темусін, Мінджун, Jaesad, Deochuld і Haemyeong of Goguryeod

Юрімьон (кор. 유리왕, 瑠璃王, Yurimyeong, Yurimyŏng; ? — 18) — корейський ван, другий правитель держави Когурьо періоду Трьох держав.

Біографія[ред. | ред. код]

Був старшим сином засновника Когурьо, вана Тонмьонсона. Його виховувала мати, яка залишилась у Тонбуйо після втечі Тонмьонсона. 19 року до н. е. він вирушив разом з матір'ю до Когурьо, де став спадкоємцем престолу.

Після проголошення Юрімьона спадкоємцем трону в Когурьо над його братами, Онджо та Пірю зависла небезпека, й вони були змушені тікати разом зі своєю матір'ю на південь півострова, де Онджо заснував державу Пекче. Юрімьон же після смерті батька став новим тхеваном Когурьо.

Хроніки змальовують Юрімьона як впливового та успішного в військовому сенсі правителя. 9 року до н. е. він завоював державу Хунну, а за шість років переніс столицю своєї держави до міста Хвандо (сучасний Цзіань на північному сході Китаю).

Література[ред. | ред. код]

  • Роза Джарилгасінова (1979). Этногенез и этническая история корейцев по данным эпиграфики: "Стела Квангэтхо-вана" (рос.) . Москва: Наука. с. 77. Процитовано 4 травня 2020.

Посилання[ред. | ред. код]

  • Л. Р. Концевич. Онджо (рос.) . Мифы народов мира. Архів оригіналу за 3 вересня 2019. Процитовано 4 травня 2020.