Юсеф Аль-Карадаві

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Іслам

Історія ісламу

Основи Ісламу

ЄдинобожністьСимвол віри
МолитваПіст
Благодійність
Паломництво до Мекки

Основні представники

МагометПророки ісламу
Сподвижники пророка
Халіфи
Нащадки пророка

Книги і закони

КоранСуннаХадис
МазгабШаріатІджтигад

Течії ісламу

СунізмШиїзмСуфізмВаххабізмСалафізм
ІбадизмАшаритиМатуридітиМутазиліти
ІсмаїлізмДрузиАлавіти
ІмамітиЗейдити
Хариджизм

Ісламська культура
ТеологіяДжихад

ІсламізмПанісламізмУмма
СвятаЖінка
Ісламська літератураІсламська поетикаІсламська каліграфіяІсламська наукаІсламська архітектураІсламська держава
Термінологія


Юсеф аль-Карадаві

Юсеф аль-Карадаві — (араб. يوسف القرضاوي народився 9 вересня 1926 року) — сучасний ісламський релігійний діяч, спеціаліст з питань фікху, муджтахід, оратор, публіцист, письменник, поет, правознавець. Автор більш ніж 50 монографій, серед яких є перекладені з арабської на інші мови світу[1]. Член Академії права Всесвітньої ісламської ліги (Мєкка). Член Оксфордського Центру ісламських досліджень. Член Оганізації «Ісламський Заклик» (Хартум). Член Ради директорів пакистанського міжнародного ісламського університету (Ісламабад). Голова Комітету шаріатського контролю ісламських банків (один з небагатьох мусульманських правознавців, який виносить фетви (рішення) про правоздатність тих чи інших банківських операцій, що проводять ісламські банки, розробляє і розвиває систему і механізми ісламського банкінгу. 2012 року вдруге визнаний ученим року за версією порталу OnIslam.net[2].

Біографія[ред.ред. код]

Народився в маленькому селищі на заході Єгипту. В дев'ять років втратив батька. З чотирьох років навчався в коранічній школі при міжнародному університет аль-Азхар у Каїрі. В десятирічному віці вже знав Коран на пам'ять.

Освіта[ред.ред. код]

Після закінчення школи продовжив навчання в інституті релігії в Танта протягом дев'яти років. У вісімнадцятирічному віці вступив до університету аль-Азхар на факультет основ релігії. 1954 року відмінно закінчив університет аль-Азхар, отримавши диплом найвищого рівня.

Діяльність[ред.ред. код]

1961 року очолив релігійний інститут у столиці Катару Досі. 1973 року захистив докторську дисертацію на тему «Роль закята у вирішенні соціальних проблем» і отримав ступінь доктора теології найвищої категорії. Працював у Комітеті з контролю у справах релігії при Міністерстві Вакуфів, а також в Управлінні Ісламської Освіти при аль-Азхарі. Засновник багатьох навчальних закладів. За запрошенням держави Катар працював ректором Катарського Інституту Релігії, в якому заснував і очолив відділ Ісламських досліджень на факультеті педагогіки. Пізніше працював деканом на створеному ним факультеті Ісламських досліджень. Також є засновником Центру досліджень Сунни й біографії, який очолює і досі. З 1997 року керує Європейською радою з фетв і досліджень, що знаходиться в Дубліні. На відомому катарському телеканалі «аль-Джазіра» щотижня виходить популярна програма Ю. Карадаві під назвою «аш-Шаріа ва-ль-Хайя» («Шаріат і життя»), під час якої глядачі зі всього світу задають питання, що їх хвилюють. Юсуф Карадаві відноситься до ісламських вчених, які перебувають на позиціях Васатийя (поміркованості, серединності) в ісламі, тобто поєднує модернізм і традиціоналізм у своїх поглядах[3]. Проте іноді його критикують з позицій консервативного саляфізму.

Посилання[ред.ред. код]

Додаткова література[ред.ред. код]

  1. Козловский И.А. Украиноцентризм и "умеренный ислам": к вопросу о стратегии развития украинской уммы / И.А. Козловский // Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції "Іслам та ісламознавство в Україні". - Донецьк: ЦРДМДУ, 2012. - 132 с. - С. 62-65
  2. Аль-Кардави Ю. Исламское возрождение в свете дозволенного расхождения и осуждаемого раскола: Пер. с англ. Р. Кулиева. - Киев: "Ансар Фаундейшн", 2011. -160 с.