Яблуневі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Яблуневі (Maloideae) — колишня підродина рослин родини розових порядку розоцвітих, яка характеризується в традиційному описі плодом, що складається з п'яти капсул (ядер) в м'ясистому ендокарпі, оточеному тканиною стебла, і гаплоїдним числом хромосом 17. Ці рослини — кущі і навеликі дерева. Група включає цілий ряд рослин важливих у сільському господарстві, наприклад яблуню і грушу.

Недавні дослідження з кладистики розширюють Maloideae, включаючи ряд трав'янистих родів, які значно ближче пов'язані до традиційних Maloideae, ніж до інших видів Rosaceae. Ці роди: Kageneckia, Lindleya і Vauquelinia, які мають гаплоїдне число хромосоми 15 або 17, але формують плоди, які є капсулами, і родом Gillenia, який має гаплоїдне число хромосом 9.

Останні молекулярні філогенетичні дані показали, що традиційні Spiraeoideae та Amygdaloideae складають частину того ж кладу, що і традиційні Maloideae, і правильна назва цієї групи — Amygdaloideae (мигдалеві)[1]. Більш ранні описи Maloideae більш-менш еквівалентні підтрибі Malinae або трибі Maleae (яблуні).

Роди[ред. | ред. код]

Джерело класифікації: NCBI

Примітки[ред. | ред. код]

  1. Potter, D.; Eriksson, T.; Evans, R.C.; Oh, S.H.; Smedmark, J.E.E.; Morgan, D.R.; Kerr, M.; Robertson, K.R.; Arsenault, M.P.; Dickinson, T.A.; Campbell, C.S. (2007). Phylogeny and classification of Rosaceae. Plant Systematics and Evolution 266 (1–2): 5–43. doi:10.1007/s00606-007-0539-9.