Явін Прайм

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Явін Прайм (англ. Yavin Prime)
Астрономічні дані
Регіон Території зовнішнього кільця
Сектор Гордіан Річ
Система Система Явін
Супутник(и)

26

Період обертання 26,8 стандартних годин
Орбітальний період 315 місцевих днів
Фізичні дані
Клас Газовий гігант
Діаметр Майже 200 000 кілометрів
Атмосфера Тип I (Непридатна для проживання)
Клімат Газ
Сила тяжіння Стандартна
Тип ландшафту Сучасний: Пустелі
Історичний:
Ліси
Моря
Поверхневі води
Соціальні дані

Явін Прайм, також відомий просто як Явін (англ. Yavin Prime) — був помаранчевим газовим гігантом діаметром майже 200 000 кілометрів, розташований на територіях Зовнішнього краю. Його хмари прикривали в бою, але смерть чекала на будь-якого пілота, який занурився надто далеко.

Навколо нього оберталося двадцять шість супутників, три з яких могли підтримувати людиноподібне життя, включаючи Явін IV, Явін 8 і Явін 13. Один із цих супутників, Явін IV, який колись був домом для стародавніх воїнів Масасі і використовувався Альянсом повстанців.

Основною гіперсмугою для досягнення Явіна була Хайдіанська дорога; його слідові гіперсмуги включали Пінооранський відріг, петлю Джанкшн-Тірелл і обхід Явіна[1].

Історія[ред. | ред. код]

В 0 році ДБЯ Тисячолітній сокіл облетів газовий гігант, щоб досягти Явіна IV, де знаходилася штаб-квартира Альянсу за відновлення Республіки. Пізніше Явін IV був майже знищений Зіркою Смерті, бойовою станцією для вбивства планет, спроектованою Галактичною імперією.

Через чотири роки після знищення Альдераана капітан Ведж Антіллес і ескадрилья «Авангард» були відправлені на місію на Явін-Прайм, щоб викрасти зоряний руйнівник II класу «Імперія» «Вікторум», який уже співпрацював з Талус Груп. Зоряний руйнівник був потрібен для секретного проєкту Нової Республіки «Зоряний яструб»[1].

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

  1. а б Yavin Prime, also known simply as Yavin, was an orange gas giant, nearly 200,000 kilometers in diameter. starwars.fandom.com. 2017. Процитовано 27 червня 2020.{{cite web}}: Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)