Яків (син Алфеїв)

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Яків син Алфеїв)
Перейти до: навігація, пошук
Яків син Алфеїв
Mafra29.jpg
Статуя Якова в Португалії
Апостол,Великомученик
Народився бл. 5
Помер 67
Шанується усіма християнами
День пам'яті 3 травня (римо-католики)
Покровитель аптеки; аптекарі; вмираючі люди; Фраскаті (Італія); валяльники; модистки; Монтеротондо (Італія); Немі (Італія); фармацевти; Уругвай[1]
Атрибути теслярська пила, книга

Яків Алфеїв (Яків син Алфеїв, Яків Молодший) — за Новим Завітом — один з 12 апостолів Ісуса Христа.

Біблійні відомості[ред.ред. код]

Серед 12 апостолів були два Якова: син Заведеїв і син Алфеїв. Євангеліст Марк називає другого апостола Якова Алфеївого — Яковим Меншим. Його мати, Марія Клеопова, приходилась сестрою Матері Ісуса. Яків Алфеїв згаданий у списках апостолів в Євангелії від Матвія (Мт. 10:3), від Марка (Мк. 3:18), від Луки (Лк. 6:14), а також в Діяннях Апостолів (Дії 1:13).

Отже, Яків Алфеїв був Діві Марії небожем (племінником), а Ісусові Христові — двоюрідним братом. Після воскресіння та вознесіння Ісуса Христа Яків Алфеїв проповідував. Потім він став єпископом Єрусалимським. Апостол Яків Молодший був настільки святий за способом свого життя, що лише йому одному дозволялося входити у святилище Єрусалимського храму[Джерело?]. Яків головував на Апостольському соборі 49 року після Різдва Христового (Дії 15:1-34). Через змішування його з іншими Яковами простежити його шлях у християнській традиції досить складно.

Передання[ред.ред. код]

Яків Алфеїв — автор Соборного послання до християн з юдеїв. Він написав першу Божественну Літургію. 62 року після Різдва Христового Яків Алфеїв служив у храмі й виголосив проповідь про Ісуса Христа. Противники християн, котрим не подобалася його проповідь, скинули Якова Алфеївого з покрівлі храму, почали каменувати свого священика, знущатися над ним і до смерті забили каменями. Так він загинув мученицькою смертю.

Яків Алфеїв — один з двоюрідних родичів Ісуса Христа, на відміну від інших, дуже добре розумів Ісуса, вірив Йому і постраждав за Його віру. Є ще інша точка зору. Якова Алфеїва убив цар Ірод у перші роки після вознесіння Господа Ісуса Христа, про що описано в діяннях святих апостолів. А послання св. Якова, це послання іншого Якова — брата Господнього, тобто одного із братів Ісуса Христа, про що сказано у євангелії св. Марка.

Вшанування пам'яті[ред.ред. код]

  • Мощі святого апостола спочивають у церкві Санті Апостолі в Римі.
  • Пам'ятник Святому Якову в Португалії.

Канонізація[ред.ред. код]

Канонізований ще першими християнами.

References[ред.ред. код]

Посилання[ред.ред. код]

Яків Алфеїв у heiligenlexikon.de (нім.)

Джерела[ред.ред. код]

  • Святе Письмо Старого та Нового Завіту. Видавництво отців Василіан «Місіонер», 2005.