Ялов Захар Петрович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Захар Ялов
Загальна інформація
Народження 1870(1870)
Кам'яні Потоки
Смерть 1923(1923)
Кам'яні Потоки
Спорт
Вид спорту вільна боротьба

Захар Петрович Ялов (1870, с. Кам'яні Потоки — 1923, с. Кам'яні Потоки Кременчуцького району Полтавської області) — чемпіон світу з вільної боротьби.

Сторінки біографії[ред. | ред. код]

Народився 1870 року у селі Кам'яні Потоки. Рід Ялових був великий, але у сім'ї Петра Ялова було два сина: Захар і Микита. У 1881 році Захар закінчив 3 класи Кам'янопотоківської школи. Він захоплюється силою і міццю батькового дядька. А той в свою чергу брав малого на різні змагання, що проходили по великих святах у селі.

У 1890 році Захара забрали до війська. І саме у війську виявилася його здібність силача. Юнак загартовував волю, тренувався. Повернувшись додому, не знаходить собі заняття. Та найбільшою втіхою для односельців були сільські розваги, де Захар разом зі своїми друзями Черненком та Сандулом показували силу: розгинали підкови, розбивали камінь, боролися з биками, піднімали вантажі. У селі Захар знайшов свою долю — одружився з вродливою дівчиною із роду Козловських — Килиною. Ця жінка прожила до 105 років. У родини дітей не було, тому Захар опікувався дітьми брата.

Пропагандист фізичної культури[ред. | ред. код]

У Кременчуці він познайомився з А.Чернишовим, який багато років віддав цирковій справі. Разом, за підтримки Кременчуцької профорганізації, вони стали активними пропагандистами фізичної культури на Полтавщині. У своїй місцевості Захар не знаходив собі рівних. Тож вирушив мандрувати. Доля звела його з Піддубним Іваном Максимовичем — шестиразовим чемпіоном світу з вільної боротьби, що запропонував Захару розпочати професійну спортивну кар'єру.

Професійна спортивна кар'єра[ред. | ред. код]

Спочатку виступав як атлет-гирьовик, а вже потім як спортсмен з класичної боротьби. У 1922 році Ялов Захар став чемпіоном чемпіонаті світу з вільної боротьби, що проходив у Франції. Виступав, демонструючи свою могутню силу, і в інших країнах світу. Для Захара перемога за перемогою стали звичайною справою. Його життєвий принцип став таким: «Всемирный — непобедимый. Крепче стали, тверже камня». У 1922 року повернувся в Радянський Союз. Виступав на спортивних шоу, концертах, але у спортивних змаганнях міжнародного значення участі не приймав. Помер Захар Петрович у 1923 році, похований на центральному цвинтарі села Кам'яні Потоки.

Посилання[ред. | ред. код]

Кам'янопотоківська сільська рада [kampotsch.blogspot.com/ Кам'янопотоківська загальноосвітня школа] Полтавське обласне відділення НОК України Кременчуцька районна державна адміністрація