Ялтинський трамвай

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ялтинський трамвайтрамвайна система, яку планувалося спорудити у Ялті на початку 20 століття.

Історія[ред. | ред. код]

Проект побудови трамвайної лінії від Ялти до Алупки та Гурзуфа 1905 року запропонувала фірма "Вестінгауз", однак міською думою проект було відхилено.

Вдруге пропозицію вніс у травні 1908 року підприємець С.Чаєв. Дума підписала з ним контракт, згідно з яким мала бути збудована лінія Ялта-Бахчисарай і довжина міської ділянки мала становити 4,5 км. Він отримав концесію на 60 років і наступного, 1909 року розробив проект мережі ліній. Згідно з ним, основна лінія пролягала від Масандри центром міста, набережною та вздовж річки Яузлар, від Пушкніського бульвару мала йти гілка до Лівадаї. Проект затвердили у листопаді 1910 року, однак вже за місяць Чаєв відмовився від проекту.

Третя пропозиція надійшла 1912 року від інженера П.Макарівського. Його проект передбачав побудову трьох міських ліінй спільним коштом концесіонера та міста. Однак через фінансові проблеми питання з місця не зрушило. Зрештою, у 1914, 1916 та 1917 роках Ялта вирішувала будувати трамвай самотужки, однак через війну плани залишлися лише планами.

Однак ідея і після подій революції продовжувала жити. Вже 1925 року було складено проект будівництва трьох ліній:

  • 1: вул. Ломоносова-Масандра (завдовжки 4.3 км);
  • 2:вздовж річки Дерекой до селища Дерекой (Ущельне) (завдовжки 1,4 км;
  • 3:Набережна-Лівадія (1,3 км). На заваді став землетрус 1927 року.

Востаннє до проекту будівництва трамваю повернулися 1937 року, коли було розпочато проектування лінії Ялта-Сімеїз протяжністю 25 кілометрів. Однак як і попередні, цей проект Ялтинського трамваю і сам трамвай залищився лише на папері.

Джерела[ред. | ред. код]