Яндекс.Карти

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Яндекс.Карти
Yamaps logo.png
Посилання maps.yandex.ua
Тип картографічний сервіс
Реєстрація не потрібна
Мови російська, українська, англійська, турецька, казахська і узбецька мова
Власник Яндекс
Засновник Yandex
Автор Yandex
Започатковано 27 серпня 2004[1]
Стан працює
CMNS: Яндекс.Карти у Вікісховищі

Яндекс.Карти ― пошуково-інформаційний сервіс Яндекса. В Україні запущений у 2006 році, містить карти 204 українських міст[2].

Можливості[ред. | ред. код]

Карти доступні в чотирьох варіантах: схеми, супутникові знімки, супутникові знімки з написами і умовними позначеннями (гібрид), а також Народна карта. Набір можливостей по роботі з картами досить великий.

Доступне підсвічування району, міста або області після пошуку організації на сайті. Є можливість перегляду вулиць в картах.

Доступний пошук як за географічними об'єктами (адресами, вулицями, містами, регіонами і країнами), так і за організаціями. На картах є можливість вимірювання відстані, прокладання маршрутів і перегляду панорами вулиць.

Для ряду міст доступна служба «Яндекс.Затори»: індикатор автодорожніх заторів. Рівень заторів визначається за десятибальною цифровою шкалою і за графічною чотириколірною, інформація збирається з дорожніх камер теги[3]. Дані цієї служби можуть враховуватися при автоматичному прокладанні маршрутів.

Автомобіль, що знімає панорами для Яндексу

.

Є можливість в реальному часі переглядати зображення з веб-камер, встановлених, як правило, вздовж найбільших магістралей і біля розв'язок.

8 листопада 2016 року був представлений спільний проект Яндекс.Карт і Тойота «Панорами Евересту»[4] - мультимедійний звіт про сходження на Джомолунгму (Еверест) з панорамними фотографіями етапів сходження, звуковим супроводом і елементами інтерактивної тривимірної графіки[5][6]. Проект виконаний з використанням браузерної технології відображення 3D-графіки WebGL, реалізованої движком Blend4Web[7].

Підтримка Яндексом окупації Криму на міжнародному рівні[ред. | ред. код]

У 2014 році, після анексії Криму Росією, Яндекс на своїх картах почав показувати Крим російською територією для користувачів домену maps.yandex.ru (Росія) і українською для домену maps.yandex.ua (Україна). В міжнародному домені maps.yandex.com окупована територію півострова відображається як російська.

Компанія пояснила свої дії наступним чином: «Ми працюємо для своїх користувачів із різних країн і відображаємо для них ту дійсність, яка їх оточує». [8][9] Подібні дії можна назвати клоакінгом з боку пошукової системи.

Панорами вулиць[ред. | ред. код]

18 березня 2010 року для Києва почав діяти сервіс «Панорами вулиць», аналогічний запущеному навесні 2007 року Google Street View. Пізніше панорами стали доступні для інших міст. Список міст та селищ, для яких є Яндекс.Панорами:

Панорамну зйомку виконано компанією neq4.

Джерела[ред. | ред. код]

Постачальники картографічних даних для Яндекс.Карт в Україні:

  • ТОВ «Резидент Консалтинг»
  • ЗАТ «ТГА»
  • ВТУ ГШ
  • Transnavicom, Ltd
  • Transnavi.com, LTD
  • користувачі Яндекса

Супутникові дані надано ТОВ ІТЦ «СКАНЕКС», що виконав обробку супутникових знімків із супутників IRS (власники ANTRIX Corporation Ltd., European Space Imaging GmBH, DigitalGlobe, Inc.), «WorldView-2» (DigitalGlobe, Inc.), IKONOS (Geo Eye, Inc.), TerraColor (Earthstar Geographics), IRS (ANTRIX Corporation Ltd., European Space Imaging GmBH)[2]. Схеми дорожніх розв'язок Києва надано компанією Транснавіком. Інформацію про дорожню ситуацію (стан завантаженості автомобільних доріг) надано ТОВ «Яндекс.Пробки».

Масштаб[ред. | ред. код]

Київ і всі великі українські міста подано в масштабі 1:2000. У масштабі 1:16000 подано решту території України. Максимальний масштаб Яндекс. Карт ― 1:1600 (Санкт-Петербург, Єкатеринбург, Твер). Москва та більшість великих міст Росії подано в масштабі 1:2000. У масштабі 1:30000 ― уся територія Білорусі. Максимальний масштаб, у якому доступна будь-яка точка на території Росії ― 1:660 000 (райони Крайньої півночі). Вся територія Казахстану доступна в масштабі 1:6600; інші країни Центральної Азії, а також усе Закавказзя ― від 1:2 300 000. Повністю покриті території Естонії, Латвії, Литви, Австрії, Угорщини, Польщі, Чехії, Німеччини, Франції, країн Бенілюксу, Великої Британії, Ірландії в масштабі 1:30000; Іспанії, Португалії, Італії, всіх Балкан, Туреччини і Кіпру в масштабі 1:66000. Єгипет наведено в масштабі 1:100 000. Весь світ доступний у масштабі 1:3 000 000.

Народна карта[ред. | ред. код]

Яндекс.Народна карта ― UGC-сервіс, за допомогою якого користувачі можуть наносити на карти відомі їм об'єкти. Внесені зміни з'являються на загальній карті після модерації. Відредагувати створений об'єкт або доповнити інформацію про нього може будь-який користувач сервісу.

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]