Янко із Чарнкова

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Янко із Чарнкова
Народився приб. 1320
Чарнков
Помер 1387
Гнєзно
Підданство королівство Польща
Національність поляк
Діяльність політик, історик
Посада Підканцлер коронний
Термін 1366–1371 роки
Конфесія католицтво
Батько Богуміл
Рід Чарнковські
  • POL COA Nałęcz.svg

Янко із Чарнкова (*приб. 1320 —†1387) — державний діяч королівства Польського, хроніст.

Життєпис[ред.ред. код]

Походив зі шляхетського роду Чарнковських гербу Наленч. Син Богуміла, старости чаррнковського. Вивчав право. У 1352 році стає канцлером Андрія Вішліца, єпископа Шверінського. У 1355 році виконував дипломатичне доручення до папи римського Інокентія VI в Авіньойні. По поверненю вступив у сан священика у тарнові. Згодом призначається каноніком у Бютцові (Мекленбург), послідовно обіймає церковні посади у Гнєзно, Вроцлавеку, Познані та Кракові. У 1360 році приєднується до королівської канцелярії. У 1366–1371 роках обіймав посаду віце-канцлера. У 1368 році стає архидіяконом Гнєзно.

Після смерті короля Казиміра III Великого у 1370 році, Янко підтримав претендента на трон Казиміра IV Померанського проти Людовика I, короля Угорщини. Втім партія Казиміра Померанського зазнала поразки, а Янко було засланий у 1371 році. Він зміг повернути до Польщі лише у 1375 році. Втім відійшов від політичних справ, зайнявшись складання історичної хроніки, яку завершив у 1386 році. Помер Янко з Чарнкова у 1387 році.

У своїй праці автор подає історичні події. що охоплюють період королювання Людовика I, також у хрониці відображено побут та звичаї польської шляхти й королівського двору.

Джерела[ред.ред. код]

Польща Це незавершена стаття про особу Польщі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.