Ян Заглоба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ян Онуфрій Заглоба
Zagłoba.jpg
Народився приблизно 1582
Національність Польща Поляк
Титул шляхтич
Герб

Ян Онуфрій Заглоба (пол. Jan Onufry Zagłoba) - вигадана літературна постать трилогії Генріка Сенкевича, шляхтич. Він уособлює найхарактерніші вади польської шляхти: схильності до пияцтва, боягузливість, лінь та забіяцтво. Проте він один з головних комедійних героїв трилогії та симпатичний читачам. До позитивних рис можнна віднести, такі як патріотизм, сердечність та винахідливість, які завжди рятували його від різних небезпек. У ключових моментах бере участь у битвах при чому не поступається відвагою іншим героям Трилогії.

Історія постаті[ред. | ред. код]

Перша поява цього героя у романі Вогнем і мечем у корчмі Чигирина, де відразу його зображують пиякою та гулякою. Про його життя та подвигу на початку книги відомо мало, а ті що лунають є вигадками самого Яна Заглоби. Він стверджував, що бував у Криму, Туреччині та на Святій Землі. Згодом стає одним із головних героїв цього роману. Розпочав приятелювати Міхалем Володийовським, Лонгинусом Підбийп'яткою та Яном Скшетуським, які переживають безліч пригод. Бере участь у битві при Збаражі, де прославився вбивством козацького ватажка Бурлая.

У Потопі прославився звільненням з полону та супроводжує з неволі князя Януша Радзивілла. Прикидається дядьком Роцха Ковалскієго, який дався старикові обдурити. Приєднується у ряди Міхала Володийовского і Скшетуського до конфедератів. Буває між командувачами, між іншим Стефана Чарнецького та Томаша Замойського. Шанований за вигадки, інтелегентність та далекоглядність.

У Пані Володийовському вже старий шляхтич, котрий допомагає Міхалу Володийовському у поверненні до лицарського життя.

Кіноактори у ролі Заглоби[ред. | ред. код]

Цікавинки[ред. | ред. код]

  • У романі Вогнем і мечем він обіцяв усиновити Богуна.
  • Продається пиво марки "Заглоба" на пивоварному компанії Okocim.

Примітки[ред. | ред. код]