Японські телесеріали

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Японські телесеріали або дорами (яп. テレビドラマ — теребі дорама, походить від англ. drama — драма) — телепередачі на японському телебаченні. Дорама введена до програми японського телебачення після Другої світової війни в 1953 році . Популярність вони здобули в кінці 1980-х початку 1990-х років і стали культовими телесеріалами в Японії. Якщо порівняти їхню популярність у Японії з популярністю американських мильних опер у США, то перегляди дорам в Японії становили більшу кількість переглядів.Близькі до класичних телесеріалів, що знімаються на Заході наприклад в США — невелика кількість серій в сезоні, на запис однієї серії йде більше часу. Кількість серій від 4 («Рок, рок, рок», 2010) до 54 («Перлина палацу», 2003), а інколи й більше. Середня кількість 10-16 серій в сезоні. Інколи знімаються спешл-серії, або навіть повнометражні фільми на основі популярних телесеріалів, як доповнення. Можуть зніматись, як за самостійним сценарію так і за мангою чи аніме в такому випадку дораму називають live-action — GTO (Great Teacher Onizuka) («Великий вчитель Онідзука»), «Наш секрет» — всі емоції перебільшені, мова стилізована, а персонажі мають певні типажі .

Ознаки[ред.ред. код]

Якість драми варіюється від низького бюджету до розробки серіалів - рекордсменів.

Сюжет охоплює практично всі жанри в більшості випадків, однак, переважає романтична сюжетна лінія. У драмі діалог і виконавець знаходяться на передньому плані. Вони, як правило, мають закінчену думку, але є серії, які завершуються на кульмінаційному моменті, аби зацікавити глядача.

Більшість дорам маютьреалістичний сюжет, тим не менш, можуть містити фантастичні елементи, що також зустрічається в американських або німецьких серіалах. Наприклад, іноді дія відбувається в квартирах або будинках, що японське населення не змогло б собі дозволити через їх зріст та жагу до розкоші.

Показ[ред.ред. код]

На додаток до дорами стандартного формату існують і інші форми:

  • 2-годинна драма у вечірній час
  • 30 - хвилинна драма в другій половині дня ,яка триває 3-6 місяців
  • 15 - хвилинна дорама NHK вранці ,яка триває один рік щодня з понеділка по суботу; називається Renzoku Terebi SHOSETSU (連続テレビ小説, "Продовження телевізійних сюжетів") або короткий Asadora (朝ドラ, "ранок-драма")
  • 45- хвилинна історична драма NHK , називається тайга драма ( [1] ), які транслюються протягом усього року один раз на тиждень у неділю.

Історичні дорами і фільми , як правило , називаються дзідайгеками

Тривалість стандартного сезону цих серіалів 3 місяці (отже приблизно це 11-12 серій). Сезони розрізняють за порами року зимовий (з січня по березень), весняний (з квітня по червень), літній (липень-вересень), осінній (жовтень-грудень). Серії показують переважно 1-2 рази в тиждень, або у вихідні, або ж один із будних днів у ранці й у день. Хоча дорами можуть показувати і по будням у вечері, якщо серій більше 16.

Жанри[ред.ред. код]

Найпопулярніші:

Але найпопулярнішим жанром залишається романтика (ren'ai), адже основною глядацькою аудиторією цих серіалів є молоді дівчата віком 16-20 років і молодше. Крім цього зустрічаються телесеріали жахи, спорт, музика, яой, юрі і навіть такі як буденність і гендерна інтрига (хлопець переодягається в дівчину чи навпаки — переважно комедії).

Акторcький склад[ред.ред. код]

Тривалість дорам в один сезон дозволяє багатьом відомим кінозірками спробувати себе в нових ролях. Це не рідкість , що один актор грає протягом своєї кар'єри в більш ніж 20 різних дорамах.

При виборі актора на певну роль, рівень інформованості часто є важливішим за якість акторської гри. Також вони можуть бути задіяними і в інших сферах діяльності

Акторами дорам часто стають співаки та музиканти. Ця тенденція посилилася з кінця 1980-х років і частково відповідає за поточну популярність драми. Одним з прикладів є Кімура Такуя, член J-Pop - група SMAP, початок 1990 - х років, перші виступи були в дорамах і в ліквідації наслідків множинних "Sexiest Man" Японії (і інших азіатських країн) були обрані.

Спонсори[ред.ред. код]

В кінці серії, у титрах, партнери представляються у певній послідовності, за реалізацією фінансової підтримки.

З урахуванням інтересів спонсорів , які будуть розглянуті в самій дорамі Наприклад, якщо продукти спонсора будуть використовуватися акторами в серії, то продукції конкурентів там немає. Іноді може статися так, що спонсори просять про їхню підтримку відповідно до власних вимог.

Музика[ред.ред. код]

Кожна дорама має спеціально складену пісню , яку грає під час дії, та особливо напружених моментів як фонову музику. Тематичні пісні співають на японській мові японськими співаками, часто одним з акторів, який є деяким вийнятком, також тут часто використовується популярна англійська музика. Особливо пісні з відомої дорами часто досягають сходинки номер один у японських музичних чартах і також стають швидко хітами в караоке.

Одним з прикладів є червень Мацумото, єдиний передбачається , що провідну роль в Hana Yori Dango, так що його група Араши могла співати супровідну пісню.

Реклама[ред.ред. код]

У драмі-й серії, є близько чотирьох рекламних пауз, кожна з яких триває майже дві хвилини (рекламні ролики продаються в Японії в тривалості 15 секунд). У комерційних шоу , актори часто рекомендують ту чи іншу продукцію.

DVD-диски[ред.ред. код]

В протягом 1990 - х років, маркетинг DVD, який прийшов на ринок незабаром після трансляції кожної серії, став все більш важливим.

Дорами за межами Японії[ред.ред. код]

У США дорами будуть транслюватися в оригінальній версії з англійськими субтитрами , а також в районах , де багато японських емігранти живуть, наприклад, на Гаваях.

Подібні формати дорам знімаються в інших країнах Східної Азії, наприклад.  в Китайській Республіці (Тайвань), Південній Кореї і Китаї. Телесеріал там відрізняється тривалістю епізоду та їх загальною кількістю. В китайських дорамах часто є кілька десятків епізодів, тому що дія розгортається дуже повільно.

Іноземні дорами[ред.ред. код]

Це, ймовірно, більше в комерційних інтересах телевізійних станцій , що вефірний час на наземних телевізійних каналах в Японії показують дорами виключно вітчизняного виробництва. За останні десять років було показано тільки три іноземні серії The X-Files і Chicago Hope (які були продані в короткі терміни ) зі Сполучених Штатів, а в 2003 році набагато більш успішним став серіал Південної Кореї Зимова соната ( [3] , Kyŏulyŏn'ga; яп . [4] , що не Фуюй немає сонату; кір. [5] , Gyeoul Yeonga) вдарив , як бомба.

Ті, хто хочуть дивитися в Японії іноземні телесеріали , повинні підключатися до менш поширених кабельних або супутникових каналів.

Вибір ТВ-каналів в Японії і їх поточних телевізійних дорам[ред.ред. код]

  • НТВ
  • TBS
  • Fuji TV
  • Asahi
  • NHK

Див. також[ред.ред. код]

Джерело[ред.ред. код]


Прапор Японії Це незавершена стаття про Японію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Телебачення Це незавершена стаття про телебачення.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.