Японські телесеріали

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Японські телесеріали або дорами (яп. テレビドラマ — теребі дорама, походить від англ. drama — драма) — телепередачі на японському телебаченні. Близькі до класичних телесеріалів, що знімаються на Заході наприклад в США — невелика кількість серій в сезоні, на запис однієї серії йде більше часу. Кількість серій від 4 («Рок, рок, рок», 2010) до 54 («Перлина палацу», 2003), а інколи й більше. Середня кількість 10-16 серій в сезоні. Інколи знімаються спешл-серії, або навіть повнометражні фільми на основі популярних телесеріалів, як доповнення. Можуть зніматись, як за самостійним сценарію так і за мангою чи аніме в такому випадку дораму називають live-action — GTO (Great Teacher Onizuka) («Великий вчитель Онідзука»), «Наш секрет» — всі емоції перебільшені, мова стилізована, а персонажі мають певні типажі .

Показ[ред.ред. код]

Тривалість стандартного сезону цих серіалів 3 місяці (отже приблизно це 11-12 серій). Сезони розрізняють за порами року зимовий (з січня по березень), весняний (з квітня по червень), літній (липень-вересень), осінній (жовтень-грудень). Серії показують переважно 1-2 рази в тиждень, або у вихідні, або ж один із будних днів у ранці й у день. Хоча дорами можуть показувати і по будням у вечері, якщо серій більше 16.

Жанри[ред.ред. код]

Найпопулярніші:

Але найпопулярнішим жанром залишається романтика (ren'ai), адже основною глядацькою аудиторією цих серіалів є молоді дівчата віком 16-20 років і молодше. Крім цього зустрічаються телесеріали жахи, спорт, музика, яой, юрі і навіть такі як буденність і гендерна інтрига (хлопець переодягається в дівчину чи навпаки — переважно комедії).

Див. також[ред.ред. код]

Джерело[ред.ред. код]


Прапор Японії Це незавершена стаття про Японію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Телебачення Це незавершена стаття про телебачення.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.