Яременко Максим Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Яременко Максим Васильович
Країна Україна Україна
Національність українець
Діяльність історик
Alma mater Київський національний університет імені Тараса Шевченка
Галузь історія освіти, письменності та Православної Церкви в Україні XVIII ст.
Заклад Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Звання професор
Ступінь доктор історичних наук

Максим Васильович Яременко — доктор історичних наук, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», дослідник історії Києво-Могилянської академії та Київської духовної академії, історії освіти та Православної Церкви в Україні XVIII ст[1].

Освіта і професійна діяльність[ред. | ред. код]

1994 року вступив на історичний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, який закінчив 1999 року, отримавши диплом з відзнакою. Паралельно з магістерською програмою був студентом Літньої богословської школи в Унівській Свято-Успенській Лаврі, організованій Львівською Богословською Академією та факультетом теології Saint Paul University (Оттава, Канада). Протягом 19992002 навчається на аспірантурі Київського національного університету ім. Т. Шевченка. 14 січня-18 лютого 2001 року — учасник Варшавської сесії Міжнародної школи гуманітарних наук «Нові методології досліджень і навчання».

Протягом 19992002 років (з перервами) був співробітником Центрального державного історичного архіву у місті Києві.

2003 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Формування та основні характеристики чернецтва київських чоловічих монастирів (20-і — середина 80-х рр. XVIII ст.)» (захист відбувся 21 квітня 2003 року).

З травня 2003 року починає працювати в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» спочатку як асистент, а потім старший викладач.

З 2004 — член редакційної колегії, співупорядник міжнародного міждисциплінарного наукового журналу «Київська Академія».

2011 року Максиму Яременку присвоєно звання доцента.

Протягом 23.05.2012-13.01.2013 виконував обов'язки завідувача кафедри історії НаУКМА.

Отримав премію Канадського інституту українських студій за найкращу українознавчу наукову публікацію в галузі гуманітаристики та соціальних наук за статтю «Насолоди освічених в Україні XVIII ст.»[2]

У 2015 р. захистив докторську дисертацію на тему «Студенти Києво-Могилянської академії XVIII ст.: характеристика складу та стимули до навчання»[3][4].

Основні публікації[ред. | ред. код]

Книжки[ред. | ред. код]

  • Перед викликами уніфікації та дисциплінування: Київська православна митрополія у XVIII столітті. — Львів: Вид-во УКУ, 2017. — 272 с.
  • «Академіки» та Академія. Соціальна історія освіти й освіченості в Україні XVIII ст. — Харків: Акта, 2014. — 543 с. (рецензія)
  • Спеціальні історичні дисципліни. Навчальний посібник для студентів історичних спеціальностей. — Київ: Аграр Медіа Груп, 2010. — 197 с.
  • Київське чернецтво XVIII ст. — Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2007. — 304 с.
  • Києво-Могилянська Академія кін. XVII — поч. XIX ст.: повсякденна історія. Збірник документів / Упор. Задорожна О. Ф., Кузик Т. Л., Хижняк З. І., Яременко М. В. — Київ: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2005. — 530 с. [Співкерівник проекту, співупорядник та автор передмови] 

Статті[ред. | ред. код]

Див. також[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]