Яременко Максим Васильович

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Яременко Максим Васильович
Балабка.JPG
Громадянство Україна Україна
Національність українець
Галузь наукових інтересів історія освіти, письменності та Православної Церкви в Україні XVIII ст.
Заклад Національний університет «Києво-Могилянська академія»
Вчене звання професор
Науковий ступінь доктор історичних наук

Максим Васильович Яременко — доктор історичних наук, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», дослідник історії Києво-Могилянської академії та Київської духовної академії, історії освіти та Православної Церкви в Україні XVIII ст[1].

Освіта і професійна діяльність[ред.ред. код]

1994 року вступив на історичний факультет Київського національного університету ім. Т. Шевченка, який закінчив 1999 року, отримавши диплом з відзнакою. Паралельно з магістерською програмою був студентом Літньої богословської школи в Унівській Свято-Успенській Лаврі, організованій Львівською Богословською Академією та факультетом теології Saint Paul University (Оттава, Канада). Протягом 19992002 навчається на аспірантурі Київського національного університету ім. Т. Шевченка. 14 січня-18 лютого 2001 року — учасник Варшавської сесії Міжнародної школи гуманітарних наук «Нові методології досліджень і навчання».

Протягом 19992002 років (з перервами) був співробітником Центрального державного історичного архіву у місті Києві.

2003 року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Формування та основні характеристики чернецтва київських чоловічих монастирів (20-і — середина 80-х рр. XVIII ст.)» (захист відбувся 21 квітня 2003 року).

З травня 2003 року починає працювати в Національному університеті «Києво-Могилянська академія» спочатку як асистент, а потім старший викладач.

З 2004 – член редакційної колегії, співупорядник міжнародного міждисциплінарного наукового журналу «Київська Академія».

2011 року Максиму Яременку присвоєно звання доцента.

Протягом 23.05.2012-13.01.2013 виконував обов'язки завідувача кафедри історії НаУКМА.

Отримав премію Канадського інституту українських студій за найкращу українознавчу наукову публікацію в галузі гуманітаристики та соціальних наук за статтю «Насолоди освічених в Україні XVIII ст.»[2]

У 2015 р. захистив докторську дисертацію на тему «Студенти Києво-Могилянської академії XVIII ст.: характеристика складу та стимули до навчання»[3][4].

Основні публікації[ред.ред. код]

Монографії[ред.ред. код]

Статті[ред.ред. код]

Див. також[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]