Ясько Єлизавета Олексіївна

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ясько Єлизавета Олексіївна
Народилася 17 жовтня 1990(1990-10-17) (29 років)
Київ
Громадянство Україна Україна
Діяльність політолог
Alma mater КНУ
Оксфордський університет
Посада Народний депутат України
Партія безпартійна
Україна Народний депутат України
9-го скликання
Слуга народу 29 серпня 2019

Єлизавета Олексіївна Ясько (нар. 17 жовтня 1990, Київ) — український політик, політолог, експерт з питань культури. Народний депутат України Верховної Ради ІХ скликання, голова української делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи[1]. Член Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, голова підкомітету з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин.

Продюсер фільму «Крим: брудний секрет Росії»[1]. Засновник ініціативи Yellow Blue Strategy. Віце-президент (VP of Social Impact & External Relations) в blockchain-стартапі та музичному лейблі Younk[2].

Життєпис[ред. | ред. код]

Отримала ступінь магістра політології — закінчила філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Перша українка, яка закінчила Школу державного управління Блаватніка в Оксфордському університеті (Blavatnik School of Government[en], University of Oxford). Під час навчання в Оксфорді була президентом української спільноти Оксфордського університету.

У 2013-2014 роках по програмі обміну з Київським національним університетом імені Тараса Шевченка навчалась в Московському державному університеті імені М. В. Ломоносова[3].

Є членом швейцарської миротворчої ініціативи Caux Initiative of Change. Стипендіатка програм Всесвітні Студії[4], Seed Grant, Завтра.UA, Caux Scholar Program Initiative of Change, Clinton Global Initiative University, European Forum Alpbach.

Засновниця ініціативи «Yellow Blue Strategy». Член політичної платформи «Європейська сотня». Лекторка Українського Католицького Університету.

Працювала в Міністерстві з питань диджиталізації, культури медіа та спорту Великої Британії. Також працювала в CFC Consulting, Українському кризовому медіа-центрі, в команді стратегічних комунікацій Адміністрації Президента України. Була виконавчим директором музичної кампанії «Свідок», координувала українську кампанію в Нідерландах «Hop Nederland Hop» та мульти-медіа проект «UN Hundred».

Народний депутат України ІХ скликання, обрана на парламентських виборах 21 липня 2019 року від партії «Слуга народу», № 15 у списку[5]. Фізична особа-підприємець. Безпартійна[6].

Член Комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва[7], голова підкомітету з питань міжпарламентського співробітництва, двосторонніх та багатосторонніх відносин. Член Постійної делегації у Парламентській асамблеї Ради Європи[8]. У вересні 2019 обрана головою української делегації у ПАРЄ[9].

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]