Яцек Одровонж

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Одровонж Яцек

Яцек (Яцко) Одровонж гербу власного (пол. Jacek Odrowąż; лат. Hyacintus; Йоакинф Одровонж; * близько 1183, Краків — † 1257) — домініканський монах. Вважається одним із головних організаторів римо-католицької церковної ієрархії на території Київської Русі. Святий РКЦ.

Коротка біографія[ред.ред. код]

Народився у Кракові. Син Евстахія, синівець Іво, брат Якуба Одровонжів.[1] Вчився на теологічному факультеті Сорбонни, де вступив у домініканський орден.

1228 року (за іншими даними, 1222) разом з братом приїхав до Києва. Князь Володимир Рюрикович дозволив їм збудувати костел Діви Марії і монастир. У 1233 цей же князь за невідомих обставин вигнав з Києва всіх домініканців.

Я. Одровонж зміг заснувати монастирі у Чернігові й Червоногороді, висвятити пріора ордену Герарда з Вроцлава єпископом Русі. 1238 року повернувся до Києва і організував місію, яка проіснувала до 1240. Проте наступ татар змусив його разом із місією виїхати до Польщі.

Учасник переговорів про унію Руси з Ватиканом, похований у Кракові в костелі св. Трійці, канонізований 1594 року.

Вшанування[ред.ред. код]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Niesiecki Kasper. Korona Polska przy Złotey Wolnosci… — T. 3.— S. 402
  2. Orłowicz M. Ilustrowany przewodnik po Lwowie z planem miasta // Wydanie drugie.— Lwów-Warszawa: Ksiąźnica Atlas, 1925. — 276 s.— mapa. (пол.)

Література[ред.ред. код]Польща Це незавершена стаття про особу Польщі.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.