Яшода

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ця стаття містить індійський текст.
Без правильної підтримки індійського написання, ви можете бачити знаки питання чи прямокутники, голосні можуть неправильно розміщуватись, кон’юнкти можуть бути відсутні.
Яшода
Деванагарі: यशोदा
Помешкання: Вріндавана
Яшода й Нанда катають маленького Крішну на гойдалках

Яшо́да (санскр. यशोदा) — дружина Нанди в пуранічних текстах Індуїзму. У «Бгаґавата-Пурані» описується як Яшода стала прийомною матір'ю Крішни. Його, відразу ж після народження, був переданий батьком Васудевою Яшоді й Нанді в Гокулі, з метою захистити немовля від переслідувань брата Девакі — демонічного царя Камси.

У текстах індуїзму існує багато різних історій про дитячі ігри Крішни в домі Нанди і Яшоди. Найбільш відомі з них — це коли Крішна показав матері Яшоді весь Усесвіт у себе в роті, і коли він вкрав масло, за що Яшода прив'язала його до дерев'яної ступи. У цих історіях Яшода найбільш сильно виявляє глибоку прихильність і любов до Крішни в умонастрої ватсалья чи батьківської любові.

Яшода також зіграла важливу роль у вихованні Баларами (сина Рохіні) та його сестри Субхадри. Також описується, що у неї була власна дочка на ім'я Екананга.

Посилання[ред. | ред. код]