Я дверний проріз

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Я дверний проріз
I Am the Doorway
Жанр оповідання
Автор Стівен Кінг
Мова англійська
Опубліковано 1971

«Я дверний проріз» (англ. I Am the Doorway) (інша назва - «Чужими очима»)  — оповідання американського письменника Стівена Кінга, що було вперше опубліковано в журналі Cavalier у 1971 році. У 1978 році увійшов до складу збірки «Нічна зміна».

Сюжет[ред. | ред. код]

Головний герой Артур, у минулому астронавт. Він та його напарник Корі були виведені на орбіту Землі на ракеті-носії Сатурн 16. Метою дослідження була Венера. Хоча більшість планети постійно була затягнута метановими, аміачними й пиловими хмарами, на ній не було виявлено ознак життя. У космосі Артур був охоплений незрозумілим неприємним відчуттям. Проблеми почалися при поверненні на Землю, внаслідок чого Корі загинув, а Артур лишився калікою. Причиною цьому могла бути незначна помилка в розрахунках руху корабля, хоча астронавт гадає, що причина могла бути глибиннішою.

За кілька років Артур, що був паралізований нижче поясу, поселився в Кі-Керелайні, де міг спостерігати запуск ракет. Якось він почав відчувати свербіж і біль в руках, а потім із жахом дізнався, що на його пальцях з'явилися очі - десять злих очей із жовто-золотими райдужними оболонками. Коли вони були відкритими, то отримували владу над Артуром  — чоловік ставав «дверним прорізом» між цим світом і химерними іншопланетянами. Його першою жертвою став хлопчик, що збирав монети на пляжі: попри інвалідність, спочатку Артур гнався за хлопцем, а потім очі розтрощили його голову. Товариш Артура, Річард, хотів побачити ці очі, та коли Артур зняв з рук пов'язки, очі вбили Річарда.

Щоб позбутися іншопланетян, Артур спалив свої пальці. Та з часом такі ж самі очі виросли в чоловіка на грудях. Тому він мав намір застрелитися.