Ґамора

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ґамора
Gamora (Infinity War).jpg
Історія
Видавець Marvel Comics
Дебют Strange Tales #180
Автор(и) Джім Старлін
Характеристики
Повне ім'я Ґамора Зен Вобері Зен Титан
Позиція Зло, пізніше добро
Вид Зен Хоберіска
Зріст 183 см
Вага 127 кг
Колір очей Зелений
Колір волосся Чорний
Псевдоніми Найнебезпечна Жінка у Всесвіті, Бембі Лонґ
Команди й організації
Вартові Галактики, Фаланґа, Наглядачі Нескінченості, Анігіляція
Союзники
Нова, Зоряний Лицар, Адам Ворлок,
Дракс Руйнівник, Реактивний Єнот, Ґрут, Небула, Богомолиця
Вороги
Танос, Ронан Обвинувач, Его, Анігілус, Вулкан
Особливі сили
  • Надлюдська сила (до 4 тонн) і спритність
  • Регенерація
  • Досвідчений майстер бойових мистецтв
  • Майстерне володіння холодною зброєю
  • Рукопашний бій
  • Акробатика

Ґамора (англ. Gamora) — персонаж коміксів видавництва «Marvel Comics». Ґамора — прийомна дочка суперлиходія Таноса. Її надздібності: надлюдські сила, спритність і швидка регенерація. Іноді вона проявляє любовний інтерес до таких супергероїв, як Зоряний Лицар, Адам Ворлок і Нова, які як і вона теж є членами групи, відомої як Вартові Галактики.

Історія публікації[ред. | ред. код]

Ґамора була створена Джимом Старліном і вперше з'явилася у видавництві Strange Tales № 180 (1975). Пізніше з'являється у випуску № 181, і в випусках № 9-15 Warlock vol. 1 (1975—1976), а в 1977 році — у випусках Avengers і Marvel Two-in-One.У 1990 році повертається в Silver Surfer vol. 3 № 46-47. Ґамора має невелику роль в Infinity Gauntlet № 1-6 (1991) і грає одну з головних ролей в Warlock and the Infinity Watch № 1-42 (1992—1995). Також була показана в кроссоверах Infinity War (1992) і Infinity Crusade (1993). Після появи в Infinity Abyss № 1-6 (2002), Annihilation: Ronan № 1-4 (2006), Annihilation № 1-6 (2006) і Nova vol. 4 № 4-12 (2007—2008) Ґамора стає одним з головних персонажів у Guardians of the Galaxy vol. 2 № 1-25 (2008—2010). Вона грає маленьку роль в The Thanos Imperative № 1-6 (2010). Ґамора разом з іншими Вартовими з'являється в випусках 4-8 Avengers Assemble (2012). Так само стане героїнею Guardians of the Galaxy vol. 3, що є частиною серії Marvel NOW![1]

Біографія[ред. | ред. код]

Ґамора є останнім представником її виду дзен-ієберіс, які були знищені Бадуном. Танос знайшов її як дитину і вирішив використовувати її як зброю. Ґамора була навчена Таносом, щоб убити Маґуса, зло, майбутню версію Адама Ворлокока. Танос показав свою маленьку доброту в дитинстві, проте Ґамора була дуже вірною людині, яка обіцяв їй можливість помститися за смерть її сім'ї. Ґамора стала дуже вправною у бойових мистецтвах, заробляючи прізвисько «Найстрашніша жінка у всій галактиці». Коли вона була підлітком, Танос взяв її на поїздку до Тартонла № 7. Ґамора не підкорилася наказам Таноса, і через це вступила у конфлікт з групою бандитів. Вона була значно перевершувана, і, незважаючи на свої навички, вона була розбита, а потім зґвалтована нападниками. Танос знайшов свою напівмертву дочку, і, в свою чергу, вбив всіх нападників і підсилив Ґамору кібернетично надлюдськими частинами.

Ґамора була надіслана як вбивця Універсальної Церкви Істини. Вона хотіла помсти за геноцид її раси, убивши кожного члена церкви, яка була задіяна до цього. Ґамора познайомилася і об'єдналася з Адамом Ворлоконом, який хотів зупинити своє майбутнє, злого себе. Їй навіть вдалося зблизитися з Маґусом.

Врешті-решт, Маґус був переможений, але Танос виявив себе ще більшою загрозою. Ґамора допомагала капітану Мар-Веллу, Драксу і Месникам протидіяти Таносу. Ґамора і Піп намагалися завадити Таносу знищити все життя у Всесвіті. Ґамора намагався вбити Таноса, але він смертельно поранив її і знищив розум Піпа. Адам Ворлок знайшов їх, і Ґамара попередила Адама про плани Таноса, і Адам поглинув їхні душі в Камінь душі. Коли також загинув Адам Ворлок, його душа возз'єдналася зі своїми друзями у Світі Душ в Камені Душі.

Сили і здібності[ред. | ред. код]

Ґамора не наділено суперздатностями, проте завдяки імплантації в скелет надлегкому металу її сила і витривалість багаторазово перевершують людські. Крім цього, Ґамора є неперевершеним майстром всіх відомих у всесвіті єдиноборств. Вона чудово розбирається в вогнепальній та холодну зброю, новітніх інженерних розробках і комп'ютерних технологіях. Все це робить Ґамору однією з найнебезпечніших жінок в галактиці.

Поза коміксами[ред. | ред. код]

Фільми[ред. | ред. код]

Зої Салдана зображує Ґамору у фільмах Кіновсесвіту Marvel, такий як «Вартові Галактики», «Вартові Галактики 2», «Месники: Війна нескінченності» і «Месники: Завершення». Молодшу версію Ґамори грає Аріана Ґрінблатт у Війні Нескінченності.

У КВМ Танос зустрічає Ґамору, коли він вбиває половину населення її рідного світу. Він робить її вбивцею. Частина її навчання полягає в боротьбі з Небулою, ще однією дівчиною, прийнятою Таносом, яку Ґамора бачить як сестру. Ґамора планує повставати проти Таноса, коли він посилає її на допомогу Ронану Обвинувачу, фанатику крі, який хоче знищити планету Ксандар. Її спіймали і ув'язнили поліція Ксандара. У в'язниці вона приєднується до інших Вартових Галактики, і вони тікають з в'язниці і рятують Ксандара від Ронана. Внаслідок її героїчної дії Ґамора очистилася від своїх попередніх злочинів. Коли Небула також повстає проти Таноса, дві сестри визнають свою справжню прихильність один до одного. Тим часом, між Зоряним Лицарем і Ґаморою починають розвиватися романтичні стосунки. Танос пізніше викрадає і емоційно мучить Ґамору, бо вона знає, місце знаходження Каменя душі. Пізніше він скрізь сльози вбиває її, щоб отримати останній, шостий камень.[2]

Мультсеріали[ред. | ред. код]

Відео ігри[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]

Примітки[ред. | ред. код]