Ґвідо Бек

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Ґвідо Бек
Guido Beck
Ґвідо Бек у 1971—1972 роках
Ґвідо Бек у 19711972 роках
Народився 29 серпня 1903(1903-08-29)[1][2]
Райхенберг, Австро-Угорщина
Помер 21 жовтня 1988(1988-10-21)[1][2] (85 років)
Ріо-де-Жанейро, Бразилія
·ДТП[d]
Громадянство Австрія, Аргентина, Бразилія
Діяльність фізик, викладач університету
Alma mater Віденський університет
Сфера інтересів фізика
Заклад Університет Сан-Паулу, Одеський національний університет імені І. І. Мечникова, Balseiro Institute[d] і Centro Brasileiro de Pesquisas Físicas[d]
Науковий ступінь докторський ступінь[d][1]
Науковий керівник Ганс Тіррінґ
Відомі учні José Antonio Balseiro[d]
Нагороди

Ґвідо Бек у Вікісховищі?

Ґвідо Бек (нім. Guido Beck; 29 серпня 1903, Райхенберґ, Австро-Угорщина — 21 жовтня 1988, Ріо-де-Жанейро, Бразилія) — австрійський і аргентинський фізик-теоретик.

Життя і робота[ред. | ред. код]

Народився в австро-угорському місті Райхенберґу (нім. Reichenberg, нині — місто Ліберець у Чеській Республіці). Вивчав фізику у Відні і в 1925 році отримав вчений ступінь доктора, під керівництвом Ганса Тіррінґа. З 1928 року Бек працював у Лейпцигу помічником Вернера Гейзенберга. Неспокійна політична обстановка в Європі в 1930-ті роки, його власна тяга до змін і, звичайно, переслідування в Німеччині з боку НСДАП, змусили Бека, що мав єврейське походження, подорожувати в ці роки. Він працював у Празі, в США, в Японії.

У 1935 році Бека запрошує працювати до Радянського Союзу директор Інституту фізики при Одеському університеті Елпідіфор Кириллов за рекомендацією академіка Йоффе. В Одеському університеті Бек завідував кафедрою теоретичної фізики і читав курс теоретичної фізики німецькою мовою; лекції синхронно перекладав українською асистент Ю. Г. Векштейн. В 1936—1937 роках Бек очолював кафедру теоретичної механіки в Інституті інженерів водного транспорту в Одесі. З шести його одеських учнів двоє — Я. Б. Дашевський і А. С. Кудін — загинули під час Другої світової війни, четверо — В. В. Маляров, М. М. Альперін, Г. В. Скроцкій і П. Є. Немирівський — стали професорами в Одесі та Москві.

У 1937 році Бек переїхав до Франції, де він був поміщений у в'язницю після початку Другої світової війни. У 1941 році Бек втік до Португалії, а в 1943 емігрував до Аргентини. За час роботи в Аргентині професор Бек не тільки підготував ряд фізиків, в тому числі Хосе Антоніо Балсейро (José Antonio Balseiro), але й вплинув на розвиток фізики в цій країні. У 1951 він переїжджає ще раз, цього разу в Бразилію, де також надає відчутний вплив на розвиток науки. У 1962 році, після смерті Балсейро, Бек запрошується до Аргентини, де продовжує свою роботу в Інституті Балсейро. У 1975 році він повертається до Бразилії, де працює в Centro Brasileiro de Pesquisas Físicas (CBPF).

Крім надання великого впливу як вчителя на нове покоління фізиків Південної Америки, Ґвідо Бек зробив внесок до теорії бета-розпаду, яка була згодом замінена повнішою теорією Фермі. Ґвідо Бек також був другом знаменитого письменника Ернеста Сабато.

Ґвідо Бек загинув 1988 року в автомобільній катастрофі в Ріо-де-Жанейро.

Примітки[ред. | ред. код]

Посилання[ред. | ред. код]