Ґеорґі Пулевскі

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Ґеорґі Пулевскі
Ѓорѓија Пулевски
Georgi Pulevski.jpg
Народився 1817(1817)
село Ґалічнік, Османська імперія (тепер Республіка Македонія)
Помер 13 лютого 1893(1893-02-13)
Софія, Князівство Болгарія
Громадянство Ottoman flag.svg Османська імперія
Діяльність письменник
Автограф Georgi Pulevski Signature (vectorized).svg

Горгія Пулевскі або Горгі Пулевскі (1817, Ґалічнік — 13 лютого 1893, Софія) — македонський письменник, словникар, історик, революціонер і військовий діяч.[1] Пулевскі є автором першої друкованої Македонської граматики і автором одного з перших словників македонської мови.

Борець за македонську мову[ред.ред. код]

Слогница речовска.
Слов'янсько-македонська спільна історія, оригінальний рукопис.

Важливою є його культурна та національна діяльність як письменника, словникаря, мовознавця, поета, фольклориста, етнографа та історика.

Його перша друкована праця, «Словник чотирма мовами» («Речник од четири јазика»), опублікована в Белграді в 1873 році. Це насправді п'ятимовник, тому що стовбчик сербською мовою надає лексичний матеріал двох близьких, але різних мов: македонської та сербської.

Друга книга Пулевскі — «Словник трьома мовами» («Речник од три јазика») — також була видана в Белграді в 1875 році. Ця праця є особливо важливою завдяки чітким поглядам і відкрито представленій ідеї, що його батьківщина Македонія, македонський народ і македонська мова є особливими у слов'янському світі.

Примітки[ред.ред. код]

  1. Историја на македонскиот народ, книга втора, издава нип Нова Македонија — заедница за издавачка дејност, книги, периодика и публицистика Скопје, Скопје, 1969 година

Посилання[ред.ред. код]