Ґоа'улди

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук

Ґоа'улди (англ. Goa'uld) — вигаданий паразитичний інопланетний вид, відомий з науково-фантастичного телесеріалу «Зоряна брама: SG-1». Зовнішній вигляд ґоа'улдів нагадує змію (або, швидше, міногу або міксину), однак ці істоти надзвичайно високоорганізовані в інтелектуальному плані і здатні проникати в тіла інших розумних істот чи великих тварин, отримуючи контроль над захопленим організмом. Люди вважаються видом, який найкраще підходить в якості господаря (носія) гоаулда, причому для позначення паразита часто використовується термін «симбіонт»/«сімбіот».

Ґоа'улди — «це раса розумних паразитів, яка краде технології і править за допомогою страху і дешевого пафосу» (цитата з серіалу).

Ґоа'улди були створені сценаристами Діном Девліном і Роландом Еммеріхом для фільму 1994 року «Зоряна брама». Однак у фільмі назва інопланетної раси не звучала, і тільки в першому епізоді серіалу, «Діти богів» (1997), було зазначено, що це ґоа'улди. У наступних серіях було показано, що ця раса веде паразитичний спосіб життя і є домінуючою в Галактиці Чумацький Шлях.


Кінематографія Це незавершена стаття про кінематографію.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.