Ґорм Старий

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ґорм Старий
Gorm den Gamle
Ґорм Старий
Ґорм Старий
Рунічний камінь Горма Старого в Еллінзі
Король Данії
948 — 958
Попередник: Гардекнуд або Ґнупа
Наступник: Гаральд I
 
Народження: між 900 та 910
Смерть: 958
Еллінґе
Поховання: Данія
Країна: Данія
Рід: Кнютлінґи
Батько: Кнуд I
Шлюб: Thyrad
Діти: 2 сини та 1 донька

CMNS: Медіафайли у Вікісховищі

Ґорм Старий (між 900 та 910 —958) — король Данії у 948958 роках. Мав прізвисько «Леге», тобто ледачий. Воно пов'язано з тим, що сам король зрідка вирушав у походи, здебільшого цим займалися його сини.

Життєпис[ред. | ред. код]

Король Горм Старий отримує звістку про смерть свого сина Кнута. Художник: Август Томсен.

Походив з династії Кнютлінґів. Син Кнуда I, короля Данії. Ймовірно ще за життя батька допомагав йому в управлінні. Особливо під час війни у 936 році зі Східно-Франкським королівством.

Приблизно у 948 році, по смерті Кнуда I, посів данський трон. Незабаром був змушений визнати залежність від Східно-Франкського королівства. Проте ця залежність була формальною. За володарювання Ґорма посилився вплив християнства в країні, втім той залишався поганином.

У зовнішній політиці зосередився на приєднанні Ютландії та земель на території сучасного Шлезвігу. Під час одного з таких походів загинув його старший син Кнуд. Втім наприкінці життя Ґорму вдалося підкорити більшу частину Ютландії.

Родина[ред. | ред. код]

Одружився з Тірою Данебод, донькою одного з володарів південної Ютландії. За іншою версією, вона була донькою Етельреда, короля Вессекса.

Діти:

Джерела[ред. | ред. код]

  • Kåre Johannessen: Politikens bog om Danmarks vikingetid. Politikens håndbøger. København: Politikens forlag 2001; ISBN 87-567-6456-1 (дан.)
  • Birgit Sawyer, Peter Sawyer: Die Welt der Wikinger. Die Deutschen und das europäische Mittelalter. Siedler, Berlin 2002. (нім.)

Посилання[ред. | ред. код]