Грант

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ґрант)
Перейти до: навігація, пошук

Гра́нти — грошові або інші засоби, що передаються громадянами та юридичними особами (в тому числі іноземними), а також міжнародними організаціями для проведення конкретних наукових досліджень, розробки законопроектів, підготовки кадрів та інших цілей на умовах, передбачених грантодавцем. Гранти надаються безкоштовно і без повернення.

Приклади діяльності, що оплачується грантами[ред.ред. код]

Навчання або стажування[ред.ред. код]

Проведення досліджень[ред.ред. код]

Поїздки[ред.ред. код]

Покривають транспортні витрати для тих, хто запрошений на конференцію, семінар або стажування в іншій країні або іншому регіоні.

Малобюджетні або короткочасні проекти[ред.ред. код]

Роль грантів у розвитку суспільства[ред.ред. код]

За допомогою грантів здійснюється необхідна підтримка проектів, котрі не є прибутковими, але відіграють важливу роль у розвитку суспільства, міста або навчального закладу. Діяльність, що не отримує адекватного фінансування із боку держави, також може бути підтримана за допомогою грантів. Наприклад, некомерційні організації, що існують в країні, часто опираються на гранти як на основне або навіть єдине джерело свого доходу (він необхідний для оплати приміщення і техніки, праці співробітників).

У Росії гранти, що отримані некомерційними організаціям від іноземних благодійних організацій, не обкладаються податками.[1]

Процедура отримання[ред.ред. код]

Приклади організація, що надають гранти[ред.ред. код]

Міжнародні[ред.ред. код]

  • Global Fund for Women — Міжнародний фонд, що підтримує програми для жінок. Інформація про фонд і його програмах, форма заявки для отримання гранту.

Джерела[ред.ред. код]

  • The Fellowship — John Simon Guggenheim Memorial Foundation. www.gf.org. Retrieved 2009-08-11.
  • Frequently Asked Questions — John Simon Guggenheim Memorial Foundation. www.gf.org. Retrieved 2009-08-11.

Див. також[ред.ред. код]

  • Грант Гуггенгайма — грошова премія, котру надає постійним мешканцям США, Канади, відомим діячам Латинської Америки та карибських країн Меморіальний Фонд Джона Саймона Гуггенгайма (США). Фонд не має ніякого відношення до музею з такою ж назвою чи до премії Гуггенгайма, котру надає Смітсоновський інститут (Guggenheim Fellowship, Smithsonian Institution).
  • Міські Ґранти — програма підтримки прогресивних міських ініціатив. В рамках цієї програми на конкурсній основі надається організаційне сприяння та фінансова підтримка (ґранти) на реалізацію ідей, які спрямовані на розвиток Івано-Франківська

Примітки[ред.ред. код]

  1. Ю. М. Ульянов «О порядке налогообложения грантов, получаемых от иностранных благотворительных организаций» (11.06.93 г. #ЮУ-4-06/88Н); опубліковано як Порядок налогообложения грантов // Журнал «Коммерсантъ Власть», № 25 (25), 28.06.1993

Джерела[ред.ред. код]

Фінанси Це незавершена стаття з фінансів.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.