Ґурдвара

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до: навігація, пошук
Золотий храм в Амритсарі
Дарбар-сахіб

Ґурдвара (пенджабі: ਗੁਰਦੁਆਰਾ, gurduārā або ਗੁਰਦਵਾਰਾ, gurdwārā, двері до ґуру) — місце служіння сикхів, а також притулок, де можуть знайти перепочинок та їжу мандрівники й паломники. Ґурдвари називать також сикхськими храмами. Найвідомішою із ґурдвар є Хармандир-Сахіб в Амритсарі.

Відвідини ґудвари[ред.ред. код]

В ґурдвару впускають людий будь-яких релігійних переконань, однак відвідувач зобов'язаний роззутися, помити руки і одіти на голову хусточку румал, перш ніж увійти до головної зали дарбар-сахіб. Заборонено входити п'яним, приносити з собою алкоголь, сигарети чи будь-які дурманні засоби. Можна мати при собі гроші, щоб, помолившись, подарувати певну суму на утримання ґудвари.

Звичаї та етикет[ред.ред. код]

Відвідувачі сидять на підлозі, схрестивши ноги. Входячи до зали треба повільно й шанобливо підійти до головного трону, на якому лежить священна книга Ґуруґрантх-сахіб. Перед святим писанням треба мовчки помолитися й шанобливо вклонитися йому. Ці манери, хоча й здаються ритуалами, насправді добре збережені пенджабські звичаї шани до старших за віком чи положенням і до релігійних осіб.


Сикхізм Це незавершена стаття про сикхізм.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.