Пошукова бомба

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
(Перенаправлено з Ґуґл бомба)
Перейти до: навігація, пошук

Пошукова бомба (Ґуґл бомба, англ. Googlebombing, також відомий як англ. link bomb) — феномен функціонування пошукової системи (не обов'язково Google), коли який-небудь запит призводить до видачі абсурдного або провокаційного результату. Гугл-бомби іноді є випадковою помилкою пошукової системи, але велика кількість їх, особливо пов'язаних з гострими соціальними і політичними конфліктами, провокуються штучно з метою пропаганди. Для цього використовується техніка пошукового спаму.

Приклади[ред.ред. код]

  • Фраза «more evil than satan himself» («більше зло, ніж сам сатана»). У відповідь на такий пошуковий запит Google у 1999 році першим результатом повертав посилання на офіційний сайт Microsoft[1].
  • Під час помаранчевої революції пошукова фраза у Google «вор должен сидеть в тюрьме» першим результатом давала посилання на інформаційний сервер кандидата в Президенти України Віктора Януковича www.ya2004.com.ua.[2]
  • Фраза «кількість дебілів у росії». У відповідь на такий пошуковий запит Яндекс у 2009 році видавав першим результатом посилання на найпопулярніший соціальний сайт в СНД vk.com, в якому на той момент було зареєстровано близько 60 мільйонів людей.[3]
  • Деякий час першим рядком на запит «сайт Бога» першим рядком Google видавав офіційний сайт Аркадія Укупника.[4]

Примітки[ред.ред. код]

  1. Sullivan, Danny (18 березня, 2002). = 2164611 Google Bombs Aren't So Scary. Search Engine Watch. Процитовано 2007-01-29. 
  2. Михайло Дубинянский. Тисяча посмішок Помаранчевої революції. Вид-во Факт, 2005 — 556 стор. [1]
  3. Яндекс: У січні українці цікавилися виборами і «кількістю дебілів у Росії»
  4. богохульство, жарти від Google? Сайт Бога - сайт А. Укупника, або як Укупник став Богом. Search Engine Watch. 28 вересня, 2008. Архів оригіналу за 2012-02-22. Процитовано 2010-05-18. 

Посилання[ред.ред. код]


Інтернет Це незавершена стаття про Інтернет.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.