Ґібіка

Матеріал з Вікіпедії — вільної енциклопедії.
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Ґібіка
HILDEBRANT ROSENGARTEN.png
Народився невідомо
Помер 406/407
Діяльність суверен
Титул король бургундів
Попередник ?
Наступник Ґундомар I
Рід Burgundian dynastyd
У шлюбі з Ґрімхільда
Діти 3 сини і 2 доньки

Ґібіка, Ґіппіх або Ґ'юкі (д/н — 406/407) — король бургундів.

Життєпис[ред. | ред. код]

На сьогодні більшість дослідників розглядає Ґібіку як історичну особу. Про нього згадується в скандинавських та германських легендах, що набули відображення в «Пісні про Нібелунгів», Старшій і Молодшій Еддах. Також про цього короля згадується в «Бургундській правді». Вважається, що він зміг об'єднати усі племена бургундів, створивши міцний союз або навіть протодержаву, що розташовувалася між річками Майн та Неккар. У давньоанглійській поемі «Відсід» разом з Аттілою і Германаріхом згаданий в числі найбільш значних правителів і героїв епохи Великого переселення народів.

Помер у 406 або 407 році, незадовго перед вторгнення бургундів до Римської імперії. Йому послідовно спадкували сини Ґундомар I, Ґізельгер та Ґундагар. Мав також доньок — Ґудні і Ґуллронд.

Джерела[ред. | ред. код]

  • Robert Nedoma, Hans Hubert Anton: Gibichungen. In: Reallexikon der Germanischen Altertumskunde (RGA). 2. Auflage. Band 12, Walter de Gruyter, Berlin / New York 1998, ISBN 3-11-016227-X, S. 66–69.
  • Favrod J. Les Burgondes: un royaume oublié au cœur de l'Europe. — Collection le savoir suisse, 2002. — P. 22. — ISBN 978-2-8807-4596-7.